Dodatkowa komunikacja na OFF Festival

Dodatkowa komunikacja na OFF Festival

29 lipca 2018 Wyłączone przez redakcja

Wielkimi krokami zbliża się jeden z największych w Polsce festiwali muzyki alternatywnej – OFF Festival. Na tegorocznej odsłonie imprezy organizowanej przez Artura Rojka wystąpią m.in. takie sławy jak: Kult, M.I.A, Zola Jesus, czy też Grizzly Bear. Na ten czas KZK GOP uruchamia bezpłatną linię autobusową, która ułatwi uczestnikom dojazd na wydarzenie.

Dodatkowa komunikacja na OFF FestivalDodatkowa linia S1 zacznie kursować o godz. 08:02 3 sierpnia (piątek) i będzie funkcjonować do 5 sierpnia (niedziela). Autobusy będą jeździć w relacji: „Katowice Dworzec” (stanowisko nr 5)„Katowice Plac Wolności” (stanowisko przy Centrum Dentystycznym) – „Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe” (przystanek tymczasowy, zlokalizowany przy ul. Lotnisko) – „Osiedle Paderewskiego Trzy stawy” zapewniając częstotliwość kursowania co 15 minut, ze zwiększeniem częstotliwości na co 10 minut w godzinach wieczornych (po zakończeniu koncertów poszczególnych artystów).

Z uwagi na ograniczenie w ruchu drogowym dla potrzeb wyścigu kolarskiego „Tour de Pologne 2018″, w niedzielę 5 sierpnia w godzinach 16:00 – 20:00 autobusy linii specjalnej będą kursować w zmienionej relacji, tj. „Muchowiec Pole Namiotowe” – „Katowice Wita Stwosza Archikatedra” – „Muchowiec Pole Namiotowe”. Ponadto tymczasowy przystanek „Katowice Wita Stwosza Archikatedra” zostanie usytuowany przy ul. Wita Stwosza, w rejonie skrzyżowania z ul. Jordana.

Dodatkowo informujemy, że z centrum Katowic w rejon Parku Leśnego (lokalizacja „OFF Festivalu”) można dojechać z następujących przystanków:

  • „Katowice Dworzec” (stanowisko nr 5) – odjazdy linii nr: S1, 110, 600, 672, 674, 900, 910;
  • „Katowice Sokolska” – odjazdy linii nr: 110, 600, 674;
  • „Katowice Plac Wolności” – odjazdy linii nr: S1, 110, 674.

Ponadto w dniach od 31 lipca (wtorek) do 6 sierpnia (poniedziałek) z uwagi na demontaż infrastruktury koncertowej oraz brak możliwości przejazdu ul. Francuską (odcinek od skrzyżowania z ul. Lotnisko do pętli autobusowej) linia nr 110będzie realizować przejazdy wszystkimi kursami do przystanku „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”, bez obsługi przystanków „Muchowiec Park” i „Muchowiec Pętla”.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest