Chorzowskie „okienko górnicze” w ZUS – jeszcze do końca roku

Chorzowskie „okienko górnicze” w ZUS – jeszcze do końca roku

30 sierpnia 2018 Wyłączone przez redakcja

259 osób skorzystało z porad ekspertów w ramach „okienka górniczego” w oddziale ZUS w Chorzowie. Liczba ta świadczy o tym, że pomysł był trafiony, a klienci chętnie korzystali z porad specjalistów. Stąd też decyzja o kontynuacji tej inicjatywy. „Okienko górnicze” będzie funkcjonować do końca tego roku.

Chorzowskie „okienko górnicze” w ZUS - jeszcze do końca rokuPrzypomnimy, od 11 czerwca, w każdy poniedziałek w godz. od 14:00 do 17:00, dla klientów ZUS zainteresowanych tematyką emerytur górniczych uruchomiono specjalny punkt porad pod nazwą „okienko górnicze”. Już od pierwszego dyżuru chętnych po porady nie brakowało. W sumie przez 12 kolejnych poniedziałków z porad ekspertów skorzystało 259 osób. Zainteresowanie nową usługą przerosło oczekiwania organizatorów, stąd też decyzja o kontynuacji tej inicjatywy. Okienko górnicze w Oddziale ZUS w Chorzowie będzie funkcjonowało do końca roku 2018. Punkt porad i konsultacji jest do dyspozycji klientów w każdy poniedziałek od 14:00 do 17:00. Wszystko po to, aby osoby zainteresowane tematyką świadczeń górniczych mogły rozwiać swoje wątpliwości oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące i ważne pytania. – Najczęściej pytania, jakie zadawano ekspertom ZUS, dotyczyły sposobów obliczania okresów pracy górniczej do ustalenia prawa do emerytury, kwalifikacja poszczególnych okresów pracy oraz stosowanie przeliczników przy obliczaniu wysokości emerytury – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Z wiedzy specjalistów ZUS mogą korzystać również płatnicy składek, którzy podejmują współpracę z podmiotami górniczymi i zatrudniają górników oraz klienci, którzy mają już ustaloną wysokość  świadczenia.

Warto dodać, że informacje o wszelkich sprawach związanych z emeryturami, rentami, także górniczymi są standardowo udzielane we wszystkich placówkach ZUS, w salach obsługi klientów.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest