Trzeci etap 75. Tour de Pologne wyruszy ze Śląskiego

Trzeci etap 75. Tour de Pologne wyruszy ze Śląskiego

4 sierpnia 2018 Wyłączone przez redakcja

Po 50. latach wielkie kolarskie emocje wracają na Stadion Śląski. To za sprawą trzeciego etapu 75. Tour de Pologne, który 6 sierpnia wyruszy z areny głównej chorzowskiego obiektu. To będzie wyjątkowy wyścig, obchodzący 90-urodziny, przypadające w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

  1. Tour de Pologne – Narodowy Wyścig Niepodległości rozpocznie się 4 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W wyścigu wystartuje 18 najlepszych zawodowych grup świata należących do UCI World Teams, a także cztery zespoły z dzikimi kartami, w tym Reprezentacja Polski oraz CCC Sprandi Polkowice. Na starcie 75. Tour de Pologne pojawi się m.in. Michał Kwiatkowski. Aż cztery etapy rozegrane zostaną w województwie śląskim. Na Stadionie Śląskim rozpocznie się 140 – kilometrowy, trzeci etap z finiszem w Zabrzu.

Trzeci etap 75. Tour de Pologne wyruszy ze ŚląskiegoStart honorowy z legendarnego „Kotła Czarownic” odbędzie się 6 sierpnia o godz. 15.40. Kolarze przejadą przez bieżnię lekkoatletyczną stadionu, a następnie wyjadą tunelem w kierunku bramy nr 7. Zapraszamy do kibicowania i wspierania zawodników. Wejście na trybuny możliwe będzie od godz. 13.00 bramami nr 3, 4 oraz 5. Wstęp wolny.

Tegoroczny wyścig to również wielki powrót światowego kolarstwa na Stadion Śląski. Ostatni Wyścig Pokoju na chorzowskim obiekcie odbył się 20 maja 1968 roku. W kolejnych latach Stadion Śląski gościł jedynie kolarzy startujących w Wyścigu Przyjaźni Polski i Czechosłowacji, nazywanego wówczas „Śląskim bratem Wyścigu Pokoju”.

Za nami mecz piłkarski, impreza lekkoatletyczna, koncert. Przed nami wielkie kolarskie emocje, które wracają do „Kotła Czarownic”. Zapraszam wszystkich do kibicowania i oglądania najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportu – mówi Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Wydarzenie współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest