Dzień Drzwi Otwartych elektrociepłowni w Chorzowie

Dzień Drzwi Otwartych elektrociepłowni w Chorzowie

8 września 2018 Wyłączone przez redakcja

29 września, w ostatnią sobotę miesiąca, CEZ Chorzów otworzy swoje drzwi dla mieszkańców Chorzowa, Katowic i okolic. Elektrociepłownia, wchodząca w skład Grupy CEZ, zaprasza wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak powstaje energia elektryczna i ciepło oraz spędzić miło czas na rodzinnym pikniku.

Dzień Drzwi Otwartych elektrociepłowni w Chorzowie Dzień Drzwi Otwartych CEZ Chorzów to wydarzenie, które jest stałym punktem w kalendarzu śląskich atrakcji przeznaczonych dla całych rodzin. To również doskonała okazja, by zobaczyć, w jaki sposób funkcjonuje elektrociepłownia oraz dowiedzieć się, jak powstają prąd i ciepło.

Każdego roku Dzień Drzwi Otwartych cieszy się dużą popularnością wśród rodzin z naszego regionu. Ten rok jest dla nas szczególny ponieważ właśnie mija 15 lat od uruchomienia elektrociepłowni. Staramy się więc zapewnić atrakcje interesujące zarówno dzieci, jak i ich rodziców.“ – zachęca René Fijak, Prezes Zarządu CEZ Chorzów.

W programie organizatorzy przewidują możliwość zwiedzenia wozu strażackiego oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursach i ekologicznych zabawach, a także sprawdzić, jak działa wirtualna rzeczywistość. Nie zabraknie tak lubianych przez dzieci malowania buziek, gier i waty cukrowej.

Przygotowania do wydarzenia zaczynamy już kilka miesięcy wcześniej. Cieszymy się, że zaangażowanie i wysiłek włożone w jego organizacje spotykają się z tak serdecznym odbiorem. W zeszłym roku na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad 250 osób. Mamy nadzieję, że w tym roku ta liczba będzie jeszcze większa“  – zaznacza René Fijak.

Dzień Drzwi Otwartych w CEZ Chorzów odbędzie się 29 września w godzinach 9.00 – 15.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zainteresowanych zwiedzaniem elektrociepłowni, zapraszamy do zapisów prowadzonych do dnia 21 września pod numerem telefonu: 12 277 85 24 lub 12 277 82 20. Do zwiedzania zapraszamy dorosłych i dzieci w wieku przynajmniej siedmiu lat, a do wspólnej zabawy wszystkich, niezależnie od wieku.

Zwiedzanie elektrociepłowni i wszystkie atrakcje dostępne są bezpłatnie.

Informacje o wydarzeniu także na www.cezpolska.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest