Memoriał Kamili Skolimowskiej Imprezą Roku

Memoriał Kamili Skolimowskiej Imprezą Roku

31 października 2018 Wyłączone przez redakcja

Memoriał Kamili Skolimowskiej Imprezą Roku. Memoriał Kamili Skolimowskiej został uznany Imprezą Roku podczas gali wręczenia nagród Złote Kolce, która odbyła się w Warszawie. Tegoroczna edycja jednego z największych mityngów lekkoatletycznych w Polsce po raz pierwszy gościła na stadionie w Chorzowie.

Memoriał Kamili Skolimowskiej Imprezą RokuZłote Kolce to najbardziej prestiżowe wyróżnienia w polskiej lekkoatletyce. Ranking organizowany jest już od 1970 roku przez Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz „Przegląd Sportowy”, a wcześniej przez gazetę „Sport”.  Gala, podczas której wręczono nagrody odbyła się 30 października br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

W kategorii Impreza Roku wyróżniono Memoriał Kamili Skolimowskiej, który odbył się na Stadionie Śląskim 22 sierpnia br. Wydarzenie zgromadziło na trybunach ponad 41 tysięcy widzów. Na arenie głównej zaprezentowali się najlepsi lekkoatleci świata jak Ronnie Baker, Caster Semenya czy Renaud Lavillenie. Doskonały występ zaliczyli także polscy zawodnicy, medaliści Mistrzostw Europy w Berlinie, które odbyły się kilkanaście dni przed memoriałem. Na Stadionie Śląskim wystąpili m.in. Justyna Święty-Ersetic (złoto w biegu na 400 m), Adam Kszczot (złoto w biegu na 800 m), Wojciech Nowicki (złoto w rzucie młotem), Michał Haratyk (złoto w pchnięciu kulą), Marcin Lewandowski (srebro w biegu na 1500 m).

Niesamowity doping ponad 41 tysięcy widzów połączony ze znakomitymi wyczynami lekkoatletów sprawił, że Memoriał Kamili Skolimowskiej otrzymał miano Imprezy Roku. 

 

 

 

 

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest