Ojciec znanej aktorki startuje w wyborach. Ma na swoim koncie wyrok za jazdę po pijaku

Ojciec znanej aktorki startuje w wyborach. Ma na swoim koncie wyrok za jazdę po pijaku

19 października 2018 Wyłączone przez redakcja

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, Andrzej Żmuda Trzebiatowski, obecny wójt Przechlewa na Kaszubach, będzie ubiegał się wyborach o kolejną kadencję. Urzędnik ma na swoim koncie wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu. Miał 1,8 promila. Prywatnie jest ojcem aktorki Marty Żmudy – Trzebiatowskiej. Żmuda Trzebiatowski jest wójtem Przechlewa nieprzerwanie od 2005 roku. Wygrywał wybory w 2006 r., 2010 r. i 2014 r. Startuje również i teraz z komitetu wyborców „Porozumienie dla Gminy Przechlewo”. Przez trzynaście lat, wójt Przechlewa „zapracował” na to, by jego miejscowość była znana w całej Polsce. I to nie z powodu inwestycji, rozwoju czy gruntownych zmian, ale z niechlubnych występków wójta. A trzeba przyznać, że trochę ich było.

Andrzej Żmuda Trzebiatowski (ONS.pl)

Pijany jechał za kółkiem

Lipiec 2014 roku. Niedaleko Przechlewa dochodzi do kolizji dwóch samochodów. Za kierownicą jednego z nich siedzi wójt. Po kolizji urzędnik odjeżdża z miejsca zdarzenia. Wraca tylko dlatego, że jechał za nim ojciec pokrzywdzonego i przywiózł go na miejsce zdarzenia. Po przyjeździe policji, Żmuda Trzebiatowski odmawia badania alkomatem. Po dwóch godzinach, badanie krwi wykaże, że miał 1,8 promila alkoholu. Później zezna, że alkohol pił po kolizji, dla uspokojenia, za to w dużej ilości. Około dwóch godzin przed zdarzeniem miał jedynie wypić kieliszek wódki.

Sprawa trafia do Sądu Rejonowego w Człuchowie. Ten, skazuje go na trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, 5 tys. zł grzywny i tysiąc złotych nawiązki. W listopadzie 2015 roku, sąd okręgowy w Słupsku podtrzymał wyrok. Wójt nie stracił jednak swojego stanowiska, bowiem tylko wyrok pozbawienia wolności pozbawiłby go tej funkcji.

W międzyczasie, w czerwcu 2015 roku Andrzej Żmuda Trzebiatowski zaliczył kolejną wpadkę. Przyszedł pijany do pracy. Po przybyciu policjantów okazało się, że miał 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Co ciekawe, w 2012 roku w gminie zorganizowano referendum w sprawie odwołania wójta. Zarzucano mu m.in. nadużywanie alkoholu. Żmuda Trzebiatowski plebiscyt wygrał. A wyrokiem sądu, inicjatorzy referendum musieli go później przepraszać.

Nie jestem aniołem

Po kolejnym zdarzeniu z jego udziałem, które szeroko opisywały media (miał rzekomo przywłaszczyć auto), wójt nie wytrzymał i opublikował oświadczenie. – Zdaję sobie sprawę z tego, że jestem osobą publiczną i że nie jestem aniołem, ale to co robią ze mną media przekracza granice wszelkiej przyzwoitości. Na dodatek miesza się do tego – moją rodzinę. Jest prawdą, że sąd orzekł o mojej winie w zdarzeniu z 20 lipca 2014 roku, ale dorabianie do tego, że nie zapłaciłem za uszkodzone auto, że próbowałem wyłudzić samochód, czy że rzekomo kogoś próbowałem pobić oraz że posiadam obecnie nielegalnie broń jako myśliwy – to już ohydne oszczerstwa!!!!! Jestem Wójtem tej gminy i zdaję sobie z tego sprawę, że nie jestem doskonały, ale nikt nie może mi zarzucić, że nie dbam o dobro i interesy Gminy, a do tego zostałem przez Was moi wyborcy powołany i o tym nie zapominam!!! – napisał Żmuda Trzebiatowski.

Mimo wypadku ojciec aktorki nadal cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców gminy i lokalnych radnych. W lipcu br. przechlewscy samorządowcy nie zgodzili się na obniżkę wynagrodzenia wójta i pozostawili je na dotychczasowym poziomie – 10,5 tys. zł brutto.

Z wójtem nie udało się skontaktować dziennikarzom Wirtualnej Polski. W urzędzie w Przechlewie usłyszeli, że go nie ma. WP wysłało pytania i czeka na odpowiedź.

(źródło wp.pl)
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest