IX edycja World Usability Day Silesia

IX edycja World Usability Day Silesia

30 listopada 2018 Wyłączone przez redakcja

Na przełomie listopada i grudnia tego roku odbędzie się jedna z największych i najstarszych konferencji non-profit w Polsce, poświęcona projektowaniu User Experience (UX) oraz rozwojowi cyfrowych produktów i usług.

Stadion ŚląskiCzym jest World Usability Day?

World Usability Day to międzynarodowa inicjatywa skupiająca się wokół zagadnienia technologii, użyteczności oraz projektowania skoncentrowanego na człowieku (Human Center Design). Śląska edycja WUD to największa, bezpłatna o tej tematyce w Polsce konferencja, która co roku gromadzi kilkuset projektantów UX, architektów oraz specjalistów IT. W ramach bloku warsztatów oraz wykładów prelegenci i organizatorzy dzielą się swoją wiedzę, natomiast uczestnicy w ramach konkretnego tematu poszerzają swoje indywidualne kompetencje projektowe.

O tegorocznej konferencji słów kilka

Przez lata konferencja miała jednolity charakter, który skupiał się na jednym dniu konferencji. W tym roku po raz pierwszy konferencja będzie trwała aż dwa dni – od 30 listopada do 1 grudnia, co umożliwi uczestnikom wzięcie udziału zarówno w warsztatach jak i prelekcjach.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą “Nieoczekiwane rezultaty. Wpływ technologii na kondycję człowieka – wczoraj, dziś i jutro”.  Skąd taki temat?

Jak mówi pomysłodawca WUD Silesia – Paweł Nowak“nowoczesne rozwiązania technologiczne stały się integralnym elementem życia człowieka. Ich wpływ jest często dużo większy, niż w początkowych założeniach ich twórców. Z jednej strony ułatwiają one życie i podnoszą jakość ludzkich doświadczeń. Z drugiej strony potrafią silnie uzależnić, zniewolić, a w szerszym ujęciu zmienić całe branże i społeczeństwa”. Temat poruszany przez organizatorów WUD Silesia nie tylko inspiruje, ale i zachęca do realnych działań, które zwiększą świadomość możliwości i zagrożeń jakie przynosi technologia.

Pełna sala podczas zeszłorocznej edycji WUD Silesia zatytułowanej “Granice systemów”

Tegoroczny program

W piątek 30-tego listopada organizatorzy WUD Silesia zapraszają uczestników na wieczór warsztatowy – sześć równolegle prowadzonych 4-godzinnych warsztatów. Podczas warsztatów zaproszeni specjaliści będą dzielić się wiedzą i umiejętnościami, prowadząc spotkanie w swoim unikalnym stylu, jednocześnie podejmując wspólne wyzwanie związane z projektowaniem dla warunków niedalekiej przyszłości. Organizatorzy przygotowali zestaw wyzwań, którym wszystkie grupy warsztatowe będą stawiać czoła. Powstałe koncepcje, zaprezentowane będę podczas wspólnego panelu eksperckiego w drugim dniu konferencji.

Podczas drugiego dnia konferencji, który odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, organizatorzy przygotowali blok wykładów – są to prezentacje i dyskusje związane z rozwojem technologii i zmianami społecznymi, których istotne konsekwencje docierają do nas dopiero po pewnym czasie. Podczas tego dnia w ścieżce 3 modułów (Past Simple, Future Perfect, Present Continuous) uczestnicy będą mogli posłuchać prelekcji takich specjalistów jak Tom Gilb, Everett McKay, Łukasz Lamża, Kate Sedwell, Katarzyna Drożdżal, Weronika Rochacka czy Piotr Chojnacki.

Kogo chcą zaprosić organizatorzy WUD Silesia?

Konferencja WUD Silesia adresowana jest przede wszystkim do szeroko zdefiniowanych projektantów, czyli osób, które podejmują świadome działania i decyzje, by zmienić otaczający ich porządek świata. W grupie tej znajdują się m.in. projektanci UX, specjaliści z branży IT, projektanci wzornictwa przemysłowego, architekci, project managerowie, urzędnicy, nauczyciele, studenci.

Co roku, począwszy od 2010, na WUD Silesia gości ponad 300 uczestników z branży IT oraz projektowania UX, którzy mają możliwość rozwijać kompetencje i poszerzać perspektywę biorąc udział w wykładach, warsztatach i panelach dyskusyjnych prowadzonych przez znakomitych prelegentów z Polski i z zagranicy.

Tematy poruszane na WUD Silesia są inspiracją i impulsem do rozwoju i refleksji aktywnych zawodowo specjalistów z branży projektowej oraz IT. Ich kompetencje i wysoka świadomość możliwości i zagrożeń jakie przynosi technologia, są szansą dla nas wszystkich na lepszy świat dzisiaj i jutro.

Organizatorzy

Organizatorami WUD Silesia jest społeczność profesjonalistów działających na Śląsku w obszarze nowych technologii, kultury, nauki i edukacji, od lat zajmujący się badaniami i projektowaniem produktów i usług cyfrowych. Konferencja została objęta honorowym patronatem Miasta Ogrodów oraz mecenatem firmye Sky.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest