Tablice poinformują o jakości powietrza

Tablice poinformują o jakości powietrza

25 listopada 2018 Wyłączone przez redakcja

Spirobus stanie w poniedziałek w centrum Chorzowa. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań polegających na pomiarze objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza przez płuca i oskrzela. Sprawdzenie układu oddechowego zajmuje zaledwie kilka minut i nie wymaga przygotowań. Wyniki badań będą dostępne od razu – każdy uczestnik otrzyma wydruk ze szczegółowym opisem. Spirobus stanie na ul. Wolności przy Poczcie Głównej, a badania wykonywane będą w godzinach 10:00 – 16:00.


chorzów, informacje, wiadomości, aktualności„Wiem czym oddycham” to nie jedyna akcja, która ma zwrócić uwagę na problem smogu. Na budynku urzędu pojawiła się także tablica informacyjna pokazujące aktualne stężenie pyłów zawieszonych. Kolejne tablice zamontowane zostaną we wszystkich dzielnicach Chorzowa. –  Smog to jeden z największych problemów, z którym musimy się wspólnie zmierzyć. Programy wymiany pieców czy termomodernizacje to nie jedyne narzędzia walki o czyste powietrze. Konieczne są także akcje edukacyjne – musimy rozmawiać o tym skąd bierze się smog i jakie niesie ze sobą zagrożenia – podkreśla prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Badania spirometryczne organizowane są wspólnie z Avivą w ramach akcji „Wiem czym oddycham”, natomiast nowy system tablic informacyjnych finansowany jest wyłącznie ze środków miasta.

źródło UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest