Pierwszy taki Sylwester w Polsce

18 grudnia 2018 Wyłączone przez redakcja

Sylwestrowa Noc Przebojów Telewizji Polsat na Stadionie Śląskim. Telewizja Polsat już od 2015 organizuje zabawy sylwestrowe w stolicy naszego województwa. Jak mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic, te poprzednie edycje udowodniły, że miasto radzi sobie z tego typu wyzwaniami. W tym roku plany organizacyjne pokrzyżował zakończony już Szczyt Klimatyczny ONZ. Pojawił się pomysł organizacji regionalnego Sylwestra w obiekcie, który jest symbolem naszego województwa.

Idea organizacji pożegnania 2018 r. na Stadionie Śląskim zdobyła przychylność Zarządu Województwa Śląskiego z marszałkiem Jakubem Chełstowskim na czele.

Stadion Sląski. Echo Chorzowa„Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Stadion Śląskim jest dla naszego regionu wyjątkowym miejscem. W moim odczuciu ten Sylwester otworzy nowy etap w jego historii. Dla wszystkich gości mamy przygotowanych blisko 60 tysięcy miejsc. Oczywiście nie zapominamy o widowni telewizyjnej. Tzw. lokowanie produktu, jakim jest marka województwa śląskiego, w czasie tej relacji telewizyjnej jest dla nas bardzo ważne. Chcemy wykorzystać każdą nadarzającą się okazję do promowania województwa śląskiego. Przy tej okazji, po licznych konsultacjach, wsłuchując się też w głos mieszkańców, myśląc też o lokatorach sąsiedniego Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie podczas tej wyjątkowej zabawy zakazu dla fajerwerków” – tłumaczył marszałek województwa podczas konferencji poświęconej Sylwestrowej Nocy Przebojów.

O wyjątkowości w skali kraju Sylwestra na Stadionie Śląskim przypomniała Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

„Chyba po raz pierwszy w Polsce Sylwester odbywał się będzie w przestrzeni stadionowej. W zeszłym roku taką zabawę pokazywaną przez Polsat oglądało ponad 2,5 mln ludzi. My chcemy w tym roku pobić ten rekord i pokazać, że organizując wspaniałe wydarzenia, nie trzeba zerkać jedynie w kierunku Stadionu Narodowego. Nasz Stadion Śląski niczym nie odstaje od obiektu w Warszawie” – zapewniła Izabela Domogała.

Organizatorzy mają w tym dniu zadbać o odpowiednią komunikację publiczną. Oprócz specjalnego rozkładu jazdy będzie też zwiększony tabór Kolei Śląskich. Na samym terenie Parku Śląskiego na czas sylwestrowej zabawy wyznaczono 4 duże parkingi. Kupująctutajbilet na parking do 31 grudnia, do godz. 16.00 – zapłacimy 20 zł. Po tym czasie bilet kosztować będzie 30 zł. Niebawem powstać ma Niezbędnik Sylwestrowy, w którym znajdziemy wszelkie istotne informacje związane z Sylwestrem na Stadionie Śląskim.

„Bardzo mnie ucieszyła pozytywna reakcja marszałka województwa śląskiego na moją propozycję współorganizacji, także pod względem finansowym, Sylwestra na Stadionie Śląskim. Jestem przekonany, że kolejny raz udowodnimy, jak dobrze organizujemy tego typu wydarzenia” – przekonywał prezydent Katowic Marcin Krupa.

Budowanie ważącej blisko 300 ton sceny na Stadionie Śląskim zaczęło się już 5 grudnia. Konstrukcja zniknie z Kotła Czarownic 6 stycznia.

„Na początku prac musieliśmy odpowiednio zabezpieczyć bieżnię i część murawy – kulisy prowadzonych ciągle na płycie stadionu prac zdradził Michał Sokołowski z Music Company. – Na trzy dni przed sylwestrową zabawą przykryjemy całą murawę, tak jak już miało to miejsce podczas koncertu. Na razie wszystko idzie zgodnie z harmonogramem” – dodał.

Jak z kolei zapewnia Telewizja Polsat, zaproszone przez nich na Stadion Śląski gwiazdy to absolutny krajowy top. Obecny rok będą z nami żegnać: Michał Szpak, Maryla Rodowicz, Łobuzy, Ewa Farna, Sławomir, Liz Mitchell (wokalistka Boney M), THE SHOW A TRIBUTE TO ABBA, The Gipsy Band, Grzegorz Hyży, Cleo, Ewelina Lisowska oraz Feel. Wstęp na Sylwester na Stadionie Śląskim jest darmowy.

„Zapraszam wszystkich mieszkańców naszego regionu, ale też z innych części kraju. To będzie niezapomniana noc. To będzie energetyczne przeżycie, które pozwoli nam wszystkim wejść w 2019 rok z pozytywną energią” – stwierdził marszałek Jakub Chełstowski.

Biuro prasowe

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest