Ból głowy czasem groźniejszy niż myślisz

Ból głowy czasem groźniejszy niż myślisz

1 stycznia 2019 Wyłączone przez redakcja

Chyba nie człowieka, który nie cierpiał kiedyś z powodu bólu głowy. Najczęściej są przejściowe i nie świadczą o niczym groźnym. Bywają jednak takie, w reakcji na które trzeba wezwać pomoc.

Niezwykle silnym bólem głowy objawia się wylew (krwotok) podpajęczynówkowy. Najczęściej jest skutkiem pęknięcia tętniaka w mózgu lub naczyniaka tętniczo-żylnego. Może do niego dojść także wskutek urazu głowy.

Jak podaje neurolog Grażyna Zwolińska w artykule opublikowanym w portalu Medycyny Praktycznej, pacjenci określają wówczas ból głowy  jako „najsilniejszy w życiu”. Najczęściej dotyczy okolicy potylicy i karku, czasem występuje tylko z jednej strony, ma charakter nasilający się, wręcz „piorunujący”. W takiej sytuacji nie zwlekaj i dzwoń po pogotowie, bo liczy się każda minuta.

Bóle głowy, których nie można bagatelizować, to także migreny. Nie ma co liczyć, że same „przejdą”; migrenowe bóle głowy mają charakter cykliczny i jeśli nie podejmie się specjalistycznego leczenia, problem będzie narastał, uniemożliwiając normalne życie.

informacje PAP zdrowie

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest