Okienko górnicze do końca 2019 r.

Okienko górnicze do końca 2019 r.

14 stycznia 2019 Wyłączone przez redakcja

Dyrekcja Oddziału ZUS w Chorzowie podjęła decyzję o wydłużeniu działania punktu konsultacyjnego z zakresu emerytur górniczych w ramach tzw. „okienka górniczego”. Dalej będzie funkcjonowało ono w poniedziałek od godz. 14.00 do 17.00, jedynie zmieni się jego częstotliwość na 2 razy w miesiącu (w pierwszy i ostatni poniedziałek miesiąca). Warto dodać, że informacje o wszelkich sprawach związanych z emeryturami, rentami, także górniczymi są standardowo udzielane także w pozostałych placówkach ZUS na Śląsku, w salach obsługi klientów.

ZUS „Okienko górnicze” dwa razy w miesiącu. 376 osób skorzystało z porad ekspertów w ramach „okienka górniczego” w oddziale ZUS w Chorzowie. Funkcjonowało w każdy poniedziałek, począwszy od 11 czerwca aż do końca ubiegłego roku. Jak wynika ze statystyk klienci chętnie korzystali z porad specjalistów, dlatego też „okienko górnicze” będzie funkcjonować także w tym roku. Zmieni się tylko jego częstotliwość.

Chorzowski Oddział ZUS „okienko górnicze” utworzył 11 czerwca 2018 r. Konsultacje z zakresu tematyki emerytur górniczych odbywały się w każdy popołudniowy poniedziałek. Już pierwsze dyżury ekspertów pokazały, że pomysł był trafiony.  Z porad skorzystało podczas kilkadziesiąt osób. W sumie przez nieco ponad pół roku z porad ekspertów „okienka górniczego” skorzystało 376 osób. Klienci przyzwyczaili się już do tej nowej formy wsparcia w obsłudze, dlatego też decyzją dyrekcji Oddziału ZUS w Chorzowie postanowiono, że inicjatywa będzie kontynuowana także w 2019 r.  Zmieni się jego częstotliwość. Od początku tego roku punkt porad i konsultacji jest do dyspozycji w pierwszy i ostatni poniedziałek miesiąca w godz. od 14:00 do 17:00.

W większości osoby, które trafiały do ekspertów ZUS zainteresowane były przeliczeniem swojej emerytury górniczej, bądź informacją jak oblicza się okresy pracy górniczej do ustalenia prawa do emerytury z tytułu pracy pod ziemią. Sporo też pytań dotyczyło kwalifikacja poszczególnych okresów pracy oraz stosowanie przeliczników przy obliczaniu wysokości emerytury.  Wśród klientów „okienka górniczego” pojawiali się też płatnicy składek, którzy podejmowali współpracę z podmiotami górniczymi i zatrudniają górników.

Warto dodać, że informacje o wszelkich sprawach związanych z emeryturami, rentami, także górniczymi są standardowo udzielane we wszystkich śląskich placówkach ZUS, w salach obsługi klientów.

„Okienko górnicze” będzie czynne do końca roku w siedzibie Oddziału ZUS w Chorzowie przy ul. gen. H. Dąbrowskiego 45 pokój nr 42.

Harmonogram spotkań:

7 i 28 stycznia                          1 i 29 lipca

4 i 25 lutego                             5 i 26 sierpnia

4 i 25 marca                             2 i 30 września

 1 i 29 kwietnia                         7 i 28 października

 6 i 27 maja                               4 i 25 listopada

 3 i 24 czerwca                          2 i 30 grudnia

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest