Muzyczny Karnawał w Teatrze Rozrywki

Muzyczny Karnawał w Teatrze Rozrywki

12 lutego 2019 Wyłączone przez redakcja

Serdecznie zapraszamy na wiele wyjątkowych muzycznych propozycji które w najbliższym czasie w Teatrze Rozrywki w Chorzowie! Karnawałowo zapraszamy na koncerty które zadowolą fanów karnawałowych rytmów jak i tych szukających lirycznych uniesień.

– Zwykły włóczęgo – koncert Martyny Jakubowicz – 11 lutego, godz. 19:00 /

Martyna Jakubowicz– Bob Dylan przez całe swoje życie napisał bardzo wiele piosenek i w tym moim wybieraniu musiałam się bardzo ograniczyć – opowiada o swojej najnowszej płycie Martyna Jakubowicz. – Ominęłam jego bardziej „pojechane” płyty, ominęłam te najnowsze – wzięłam to, co muzycznie pamiętałam ze swoich lat młodości, piosenki, które lubiłam, piosenki, które wydawały mi się fajne do zrobienia, które pokazują go od wielu różnych stron. Bo Dylan to człowiek, który bardzo często zmieniał fascynacje, bardzo często sam się zmieniał w swojej autokreacji.

Martyna Jakubowicz piosenki Dylana śpiewa od lat. Wiosną 2018 r. ukazała się płyta Zwykły włóczęga z dwunastoma songami Noblisty w tłumaczeniu Andrzeja Jakubowicza. Zwykły włóczęga to 10 piosenek w 10 różnych, niekiedy zaskakujących aranżacjach.

Martyna Jakubowicz mówi o płycie:

To moje drugie podejście do piosenek Dylana. Nie sądziłam, że jeszcze się to wydarzy. Propozycja przyszła sama. Nie miałam w planie takiej płyty. Nagroda Nobla dla Dylana nie była dla mnie zaskoczeniem, ale też nie ona była powodem  tej sesji nagraniowej – po prostu lubię jego piosenki.

W nagraniu płyty uczestniczyli Dariusz Bafeltowski grający na gitarach i innych instrumentach strunowych, Mieczysław Jurecki (bas),Tomasz Zeliszewski (perkusja) – sekcja rytmiczna znana ze współpracy z zespołem „Budka Suflera”, Adam Niedzielin (instrumenty klawiszowe). Gościnnie wystąpił Dariusz Grela na co dzień współpracujący z zespołem Kroke.

czas trwania: 90 minut bez przerwy

Bilety: od 30 do 65 zł

– Tajemnica – recital Klementyny Umer– 14 lutego, godz. 19:30 /

To wieczór z piosenkami niekwestionowanego geniusza melodii, którego kompozycje najpiękniej współgrają z tekstami świetnych autorów. Jerzy Wasowski, kojarzony przede wszystkim z Kabaretem Starszych Panów, w swojej bogatej twórczości napisał wiele kompozycji, które czasem miały szansę zaistnieć tylko przez jedną ulotną chwilę. Utwory te były pisane dla wielkich dam polskiej piosenki i teatru na potrzeby nierzadko jednorazowej audycji radiowej, spektaklu czy recitalu. Od tego czasu, często od premierowego wykonania, piosenki  te nieśmiało czekały na swoje ponowne odkrycie. Klementyna Umer postanowiła tchnąć w nie nowe życie i dać im szansę powrotu. Tak powstała płyta „Tajemnica”, która swoją oficjalną premierę miała w maju 2018 roku i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem recenzentów i słuchaczy.

A tak o Klementynie Umer pisze Grzegorz Wasowski:

O istnieniu Klementyny wiedziałem od żony, która ujrzała Ją, usłyszała i zapamiętała na Konkursie Piosenek Agnieszki Osieckiej. Zachwyciliśmy się Klementyną oboje po latach na I Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, a kiedy zaśpiewała w spektaklu „Młynarski obowiązkowo!” piosenkę „Tak, jak malował pan Chagall” – oniemieliśmy z zachwytu. I trwamy w nim do dziś, szukając już teraz każdej okazji,    by słuchać i podziwiać jak śpiewa. Ta zjawiskowo nieziemska Istotka potrafi przykuć uwagę, zawładnąć duszą, omotać ciało i wciągnąć w opowiadany świat. A opowiada wyjątkowo muzykalnie i literacko, z oszczędnym gestem, zawsze piękna, dystyngowana i elegancka. I jeszcze ten uśmiech – połączenie Kota z Cheshire z Mona Lisą. Na szczęście Klementyna nie znika i coraz częściej opuszcza Luwr by sięgać po utwory, przy których się uśmiecha…

Jerzy Wasowski jest autorem wszystkich kompozycji wieczoru, teksty natomiast wyszły spod pióra Jeremiego Przybory, Bronisława Broka, Joanny Kulmowej, Antoniego Marianowicza i Ludwika Górskiego.

Klementynie Umer towarzyszą wspaniali muzycy:

Konrad Wantrych – fortepian
Mateusz Wachowiak/Mateusz Chmielewski – akordeon
Michał Jaros – kontrabas
Dominik Stankiewicz – perkusja

Bilety – 65 zł

– Tango Attack – Buenos Aires Tango Show– 18 lutego, godz. 19:00 /

Koncerty zespołu TANGO ATTACK (zarówno ze znakomitymi polskimi orkiestrami, jak i bardziej kameralne wersje) są bardzo dobrze przyjmowane przez publiczność i często stanowią powtarzający się element repertuaru w miejscu, w którym zespół choć raz zagrał.

Repertuar jest mocno rozpięty i oscyluje pomiędzy tangami argentyńskimi a polskimi, utworami nowo zaaranżowanymi i premierowymi kompozycjami zespołu, między klasycznymi utworami złotej Ery Tanga, a nowoczesnym electro-dance-tangiem (najnowszy projekt).

TANGO ATTACK:

Zespół nowoczesnego tanga, czerpiący inspirację zarówno z tradycji jak i awangardy tanga argentyńskiego na świecie. Sprawnie poruszając się we wszystkich nurtach związanych z tangiem sprawiają, że każdy ich koncert jest sugestywnym i pełnym poezji, tańca i muzyki spotkaniem z archetypami dobra i zła, życia i śmierci, okraszonym brawurowymi popisami instrumentalnymi.

W skład zespołu wchodzą wirtuozi w swoich dziedzinach: Grzegorz Bożewicz – bandoneon i akordeon, Piotr Malicki – gitara akustyczna i elektryczna, oraz Hadrian Filip Tabęcki – fortepian i aranżacje.

Repertuar wyznaczony jest jedynie granicami wyobraźni – od klasycznego tanga w nowych aranżacjach po tangowe remake’i utworów popularnych i specjalne autorskie kompozycje. Zespół na stałe współpracuje z najlepszymi w Polsce tancerzami tanga argentyńskiego (para mistrzowska Anna Iberszer i Piotr Woźniak) a także z wybitnymi postaciami piosenki z całego świata (Andres Martorell – Urugwaj, Olga Avigail – Izrael, Chris Schittulli – Francja, Katarzyna Jamróz, Anna Ozner, Olga Szomańska – Polska).

Założony w 2015 roku zespół na stałe współpracuje z orkiestrami w całej Polsce (AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Elbląska Orkiestra Kameralna, Orkiestra NFM we Wrocławiu, Sądecka Orkiestra Kameralna, Sinfonietta Cracovia i Śląska Orkiestra Kameralna) wykonując wiele koncertów symfonicznych i kameralnych, dokonując licznych rejestracji audio.

Grzegorz Bożewicz – bandoneon
Piotr Malicki – gitara
Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, aranżacje

oraz goście:

Andres Martorell (Urugwaj) – śpiew
Anna Ozner – śpiew
Jacek Bończyk – śpiew
Anna Iberszer – taniec
Piotr Woźniak – taniec

Bilety: od 55 zł do 95 zł

– Sabor de Cuba – koncert kubański– 25 lutego, godz. 19:00 /

Sabor de Cuba (Smaki Kuby) to muzyczna podróż w świat barwnej ognistej muzyki prosto z Karaibów. Nieposkromiony wyspiarski temperament, ekspresja i zaangażowanie muzyków – to znaki szczególne tego koncertu. Mike Rif to utalentowany temperamentny wokalista, posiadającą niezwykłą łatwość improwizacji.

Równie żywiołowa i dynamiczna jest hawańska wokalistka Esteli Roz. Artystom towarzyszy kwintet muzyczny Cubania. Zapraszamy na ten wyjątkowy, bardzo karnawałowy wieczór!

Bilety: od 45 zł do 65 zł

– Kobieta do zjedzenia – gastro-recital Magdaleny Smalary– 25 lutego, godz. 19:30 /

Już sam podtytuł „gastro-recital” mówi za siebie… Będzie zabawnie i lirycznie. Będzie o smakach, o apetytach, o filozofii jedzenia, o proteinach, białkach, skrobiach i o dietach. Aktorka temat zna od podszewki, mając za sobą m.in. terapię odchudzającą u hipnotyzera.

„Kobieta do zjedzenia” jest jednym z najpiękniej przygotowanych spektakli muzycznych w tym kraju. Wybrano do niego teksty znane i te już całkiem zapomniane, takie, które funkcjonują jako piosenki (czasem choćby z okresu dwudziestolecia międzywojennego), ale i te, do których Urszula Borkowska dopisała dopiero muzykę. Wszystkie składają się na coś niesamowicie zaostrzającego apetyt. Inteligentny, pięknie zbudowany spektakl wprost skrzy się dowcipem.
(http://chochlikkulturalny.blogspot.com)

Aktorce towarzyszy zespół w składzie: Urszula Borkowska (fortepian), Marcin Świderski (saksofony, flet), Wojciech Gumiński (kontrabas), Marcin Słomiński (perkusja).

Bilety: 55 zł

– Od Kofty do Korcza – koncert Michała Bajora – 4 marca, godz. 19:00 /

„Od Kofty… do Korcza” jest koncertem Michała Bajora złożonym z piosenek z dwupłytowego albumu pod tym samym tytułem. To muzyczna historia utworów, które napisane i przetłumaczone specjalnie dla niego przez najlepszych autorów i kompozytorów, pozwoliły artyście stworzyć własny, niepowtarzalny teatr piosenki. Wybrane z kilkuset i nagrane na nowo z jego dzisiejszą dojrzałością są niejako podsumowaniem muzycznego dorobku tego charyzmatycznego aktora i pieśniarza. Wieczór pełen wspomnień, liryki, dramatyzmu, ale i żartu.

Koncert trwa około 90 minut.

Artyście towarzyszy 4-osobowy zespół wspaniałych muzyków.

Bilety: od 50 zł do 90 zł

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest