Nie żyje Iwona Rutkowska – Iroxana

Nie żyje Iwona Rutkowska – Iroxana

27 lutego 2019 Wyłączone przez redakcja

Jej sposobem na życie było pomaganie ludziom i śpiewanie – te dwie rzeczy udało się jej łączyć doskonale do samego końca. Iwona Rutkowska – Iroxana zmarła w wieku 63 lat. Jej muzyka od lat gościła na antenie Telewizji TVS. Swoją artystyczną drogę początkowo związała z zespołem estradowym ANTRACYTY działającym przy Zespole Pieśni i Tańca Chorzów.

Najbardziej znane utwory Iroxany z płyty to „Nasze Katowice” czy „Matka”. Kolejny solowy album piosenkarki nosi tytuł „Muzyka i Wy” i został wydany w 2012 roku. Prace nad płytą trwały osiem miesięcy – oprócz dwóch coverów, Iroxana skomponowała muzykę i napisała słowa do wszystkich pozostałych utworów.

-Była taką osobą, która najpierw myślała o innych, potem o sobie. Nie zawsze popierałam to, że tak mało o sobie myśli. Ale z drugiej strony pomoc innym dawała jej ogromną radość. To było coś, co pozwalało jej żyć z uśmiechem – wspomina Nina Nocoń, prezenterka TVS.Nie żyje Iwona Rutkowska – Iroxana

Sama pisała teksty, komponowała. W swej twórczości chętnie powracała do korzeni, czyli do Śląska. Cały czas myślała również o innych.

źró∂ło (tvs..pl, internet)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest