Zaskoczenie w Chorzowie. Zmiany w projekcie stadionu

Zaskoczenie w Chorzowie. Zmiany w projekcie stadionu

7 lutego 2019 Wyłączono przez redakcja

W środę ogłoszono, że dojdzie do zmian w projekcie stadionu, na którym swoje mecze ma rozgrywać Ruch Chorzów. W marcu miał zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie głównego wykonawcy obiektu. Wydawało się, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby w marcu ogłoszono przetarg na wyłonienie głównego wykonawcy obiektu w przy ulicy Cichej 6 w Chorzowie.

Newspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów

Tymczasem w środę Centrum Przedsiębiorczości podało informację, że Andrzej Kotala podjął decyzję o doprojektowaniu w bryle stadionu dodatkowych pomieszczeń, które pozwolą na zaoferowanie mieszkańcom nowych usług i ożywienie obiektu poza dniem meczowym.

Prezydent Chorzowa wyjaśnił, że jest to odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez kibiców i mieszkańców. Dzięki temu obiekt będzie funkcjonalny dla wszystkich. W bryle stadionu ma znaleźć się dodatkowa przestrzeń restauracyjna (m.in. pub kibica) oraz sportowo-rekreacyjna. Podjęto również decyzję o rozbudowie budynku przystadionowego, gdzie znajdzie się muzeum Ruchu Chorzów oraz siedziba klubu. Pierwotnie wspomniane pomieszczenia miały znajdować się pod trybuną główną. O zmiany w projekcie od kilku lat apelowali kibice.

Poprawki w projekcie w opinii Centrum Przedsiębiorczości nie wpłyną znacząco na wydłużenie procesu inwestycyjnego.

W drugiej połowie 2019 roku ma rozpocząć się pierwsza część budowy stadionu w Chorzowie.

źródło wp.pl i UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest