Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

12 marca 2019 Wyłączono przez redakcja

Wojewódzki etap Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Wydarzenie odbędzie się w piątek, 15 marca o godz. 11.00, w Oddziale ZUS w Chorzowie, przy ul. Dąbrowskiego 45.

Wezmą w nim udział uczniowie z całego województwa. W sumie wystartuje 20 trzyosobowych zespołów. To są najlepsi z najlepszych, gdyż w województwie śląskim do konkursu na temat ubezpieczeń społecznych wystartowało prawie 5 tys. uczniów. Tu na Śląsku najtrudniej dostać się do etapu wojewódzkiego z powodu tak silnej konkurencji. W innych województwach uczniów startuje około kilkaset, może tysiąc, a u nas – ponad 4,8 tys.

Chyba żadna olimpiada nie cieszy się taką popularnością jak ta organizowana przez ZUS, w całym kraju wzięło udział w niej ponad 34 tys. uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych nie jest łatwą, ale jest na pewno bardzo przydatną już w dorosłym życiu.

Zdjęcie z zeszłorocznego wojewódzkiego etapu olimpiady w Oddziale ZUS w Chorzowie.

Dla tej 60 uczniów z województwa śląskiego już udział w etapie wojewódzkim jest ogromnym wyróżnieniem, dodatkową przyjemność i nobilitację sprawiłaby im zapewne spotkanie się z Państwem – Przedstawicielami Mediów. Zapewne bardzo chętnie opowiedzą sami opowiedzą, dlaczego zgłosili się do olimpiady, jak długo się przygotowywali, czy zdobytą wiedzę mieli okazję już wykorzystać, doradzać w domu rodzicom, dziadkom, czy też znajomym. Wiem, z rozmowy z niektórymi uczniami, ze tak jest. A nie raz ich sugestie i porady są na wagę złota, bo tak naprawdę wiedza Polaków o ubezpieczeniach społecznych jest na minimalnym poziomi

W tym roku wśród uczestników tegorocznego półfinału Olimpiady, są laureaci drugiego miejsca w etapie Centralnym w zeszłorocznych zmaganiach. Tak jak wówczas powiedzieli – nie odpuszczą i chcą zawalczyć o pierwsze miejsce w finale w Warszawie. Zobaczymy, jak im się powiedziecie. Oczywiście za wszystkich uczniów trzymamy kciuki!!!

W olimpiadzie wezmą udział młodzi ludzie z Częstochowy, Jastrzębia Zdroju, Żywca, Wisły, Będzina, Koniecpolu, Dąbrowy Górniczej, Tarnowskich Gór, Bielska-Białej, Katowic, Rybnika, Rudy Śląskiej, Chorzowa, Zabrza, Wodzisławia Śląskiego i Lublińca.

Szanowni Państwo, zwycięzcy centralnej olimpiady oprócz  cennych nagród uzyskują także indeksy na znane i cenione uczelnie w kraju. Jest o co walczyć.

W komisji konkursowej weźmie udział Wiceprezes ZUS – Mariusz Jedynak oraz Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz.

AGENDA SPOTKANIA

II etap olimpiady

„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

ZUS Oddział w Chorzowie

 

10:00 – 11:00  Przybycie gości

11:00 – 11:10  Przywitanie gości, przemowa wstępna Pani Izabeli Kurczyńskiej Dyrektora Oddziału ZUS w Chorzowie

11:10 – 11:15  Wystąpienie Pana Mariusza Jedynaka Wiceprezesa ZUS

11:15 – 11:20  Wystąpienie Pana Roberta Magdziarza Wicewojewody Śląskiego

11:20 – 11:30  Przedstawienie zasad konkursu

11:30 – 12:00  Pisanie testu głównego

12:00 – 13:00  Przerwa – Komitet Wojewódzki sprawdza testy

13:00 – 13:45  Przeprowadzenie ewentualnej dogrywki

13:45 – 14:00  Ogłoszenie wyników

14:00 – 14:10  Zakończenie spotkania

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest