A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi – recenzja

A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi – recenzja

7 marca 2019 Wyłączono przez redakcja

A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi – Mariola jest pewna, że mężczyźni zawsze będą górą. Bochenek tęskni za PGR-em. Stefania nigdy nie była w Warszawie, Gosia chce stamtąd wrócić.

Chrześnica Iwony jest lesbijką, Marta była na czarnym proteście, a Dorota wysłuchuje żartów o swojej bezdzietności. Wiola nie zna nikogo, kto powiedziałby „nie wierzę w Boga”, a Piotrowska zdradza, co usłyszała w konfesjonale.

A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsiAutorki ruszają z Warszawy i okrążają województwo mazowieckie, rozmawiając po drodze z rolniczkami, gospodyniami, sklepowymi, przedsiębiorczyniami, bezrobotnymi. Na ławeczkach, podwórkach, gankach, przy kuchennych stołach, słuchają opowieści o życiu w miejscach, skąd młodzież wyjeżdża do szkół, a mężczyźni na zarobek, gdzie starsze pokolenie umiera, a młode często już nie wraca. To próba oddania głosu tym, które pozostają niewidoczne i niesłyszane. Wieś przemawia na ogół co najwyżej głosem rolnika szukającego żony, polityka PSL-u lub wójta i księdza z popularnego serialu. A co z kobietami?

[themoneytizer id=”26206-2″]

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest