Fundacja OSHEE pomaga w walce o lepsze jutro dzieci i młodzieży

Fundacja OSHEE pomaga w walce o lepsze jutro dzieci i młodzieży

6 marca 2019 Wyłączone przez redakcja

Ponad 100 000 złotych w postaci sprzętu sportowego i produktów marki OSHEE przekazała Fundacja OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj” w ramach prowadzonych w 2018 roku działań charytatywnych. Pomoc trafiła do beneficjentów programu „Sprzęt Sportowy dla Domów Dziecka”, prowadzonego przez Fundacjęoraz akcji „Fabryka Remontów”, organizowanej przez Fundację „Fabryki Marzeń”.

Fundacja OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj” od lat wspiera inicjatywy, których celem jest promocja aktywności fizycznej oraz pomoc potrzebującym, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. W ramach tych działań, od marca 2017 roku, Fundacja prowadzi akcję „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka”. Uzyskiwane w jej ramach środki pochodzą ze sprzedaży napojów izotonicznych o smaku RED ORANGE z logotypem Fundacji OSHEE.

[themoneytizer id=”26206-20″]

 

Pomoc dla domów dziecka

Jako jedna z nielicznych firm, OSHEE wprowadziło na rynek dedykowane produkty,z których 5% zysków jest co kwartał przekazywane organizacjom non-profit.Klienci, kupując specjalnie oznaczone produkty, przyłączają się do inicjatywy OSHEE i wspomagają program zaopatrywania domów dziecka w sprzęt sportowy. Dzięki tej inicjatywie w 2018 roku udało się wyposażyć 10 placówek na terenie całej Polski za kwotę 85 131,71 złotych.

Sport sprzyja kształtowaniu cech charakteru, które pomagają w usamodzielnieniu się i w konsekwencji ułatwiają start w dorosłe życie– mówiMariusz Ryciak, wicedyrektor marketingu OSHEE.Jako marka promująca aktywny styl życia, chcemy zachęcić dzieci do odkrycia w sobie pasji do sportu, by dać im szansę na lepszą przyszłość– dodaje Ryciak.

Wspólne inicjatywy

Od chwili swojego powstania, Fundacja OSHEE skupia się nie tylko na swojej działalności statutowej, ale także aktywnie angażuje się we wsparcie projektów innych instytucji. Tylko w tym roku, wspólnie z Fundacją „Fabryki Marzeń” oraz jej partnerami, Fundacja OSHEE pomogła aż 15 rodzinom. W ramach programu „Fabryka Remontów” osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, mogą liczyć na poprawę warunków bytowych.Odnowienie łazienki, pokojów dziecięcych, a niekiedy całego mieszkania, mają stanowić motywację do dalszych pozytywnych zmian dla rodzin, które borykają się z wykluczeniem i problemami utrudniającymi zaspokojenie podstawowych potrzeb. W zakresie oferowanego wsparcia, Fundacja OSHEE w 2018 roku przekazała wybranym podopiecznym programu roczny zapas produktów marki OSHEE o wartości 21811,33 złotych.

[themoneytizer id=”26206-19″]

 

Razem z Fundacją „Fabryki Marzeń” chcemy wspierać osoby potrzebujące, by pokazać im, że pozytywna zmiana w ich życiu jest możliwa, że nie są osamotnieni w swoich trudnościach i że mogą liczyć na pomoc innych. Wierzymy, że wsparcie w kryzysowych sytuacjach w dalszym życiu pomaga już samodzielnie uporać się z problemami. W ten sposób realizuje się nasze hasło: „Żyj, walcz, zwyciężaj!”– opowiadawicedyrektor marketingu OSHEE.

– Staramy się choć w najmniejszym stopniu naprawić świat dzieci, a niekiedy całych rodzin, dając im pozytywny impuls do dalszych zmian. Wspólnie pokazujemy, że wokół nich jest wielu ludzi, którzy gotowi są pomóc i okazać swoje wsparcie– mówi prezes Fundacji „Fabryki Marzeń”, Andrzej Załucki.

We wcześniejszych latach marka OSHEE angażowała się w akcje orgaznizowane przez charytatywną grupę biegową „Spartanie Dzieciom”, Fundację Rak’n’Roll czy Stowarzyszenie Wiosna i Szlachetną Paczkę.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest