Przystań w Parku Śląskim będzie tętnić życiem? Tym razem to Browar Przystań!

2 marca 2019 Wyłączono przez redakcja

Chcą kontynuować tradycje i historię tego miejsca

Początki tego wyjątkowego miejsca sięgają lat 60tych. Właśnie tam odbyła się uroczysta kolacja komitetu budowy Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, by następnie przez lata być jednym z głównych miejsc Parku.

ChorzówNie ma wątpliwości, że Restauracja „Przystań” była miejscem wyjątkowym. Na sobotnio-niedzielne koncerty przy przystani przychodziły tłumy. Okolica tętniła życiem: po wodzie pływał statek i kajaki, przy brzegu spacerowali zakochani, wieczorami rozpoczynały się niezapomniane dancingi.

Niestety lata świetności restauracji minęły i przez długie lata pięknie położony budynek „Przystani” niszczał i szpecił krajobraz Parku. Na szczęście lata świetności nie minęły bezpowrotnie. Rozpoczęte rok temu przez spółkę KLG S.A. prace, przywrócą temu miejscu dawny splendo, a także tchną w restaurację nowego ducha. Spółka BROWAR PRZYSTAŃ, zakupiła instalację do produkcji piwa kraftowego firmy O.SALM. Wg rankingu Firmy O.SALM – PRZYSTAŃ spośród 70 krajów gdzie działają jest klasyfikowana na 6 miejscu pod względem lokalizacji biznesowej oraz atrakcyjności.

Browar Przystań w Parku Śląskim

 

Marzymy o tym żeby jej świetność wróciła tym bardziej, że jej remont ciągnął się latami. Wreszcie nastąpiło po latach otwarcie i kawiarnia/ a obecnie Browar Przystań znów ma tętnić życiem. Kultowe miejsce opustoszało, kiedy w 1989 r. zmarł jego ostatni właściciel. W późniejszym okresie Przystań miała jeszcze kilku dzierżawców, ale żaden z nich nie podołał przywrócić świetności tego kultowego miejsca. Wreszcie udało się to spółce KLG. Jej prezes Paweł Wnętrzak zapewnia, że Przystań będzie miejscem dla każdego i na każdą kieszeń.

Mamy nadzieję, że zapotrzebowanie na zdrową kuchnię regionalną, które rośnie sukcesywnie wzrasta, będzie impulsem do rozwoju Browaru Parkowa, tym bardziej, że mapie Śląska brakuje punktów, które mogłyby być odpowiedzią na potrzeby wszystkich grup konsumenckich. Rynek zbytu na tego rodzaju usługi jest nienasycony. Życzymy powodzenia i cieszymy się tym bardziej, że to kolejne miejsce na mapie Chorzowa które przywrócono do życia.

 

[themoneytizer id=”26206-19″]

 

źródło: strona firmowa browar przystań, internet, stare fotografie

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest