Budżet Polski. Kreatywna księgowość czy faktyczny wzrost?

Budżet Polski. Kreatywna księgowość czy faktyczny wzrost?

28 kwietnia 2019 Wyłączone przez redakcja

Każda informacja w naszym kraju musi być powodem do awantury i przedstawienia zupełnie różnych scenariuszy. To już zaczyna być nudne. Oczywiście dobrą wiadomością jest to, że budżet nieco lepiej wygląda. Nie jest to natomiast totalnie dobrą wiadomością, bo jest to chwilowe.

Taki triumfalizm ni stąd, ni zowąd nie jest uzasadniony. Problem polega na tym, że VAT jest podwyższony i to, że budżet ma więcej pieniędzy, oznacza, że po prostu jest u nas bardzo dużo podatków, z których nie wszystkie są uzasadnione. PiS podniósł podatki. Trzeba było specjalnej ustawy, aby ustalić stawkę VAT na poziomie 23%. Platforma i PiS są identyczne. W ubiegłym roku każdy Polak został dodatkowo zadłużony o 3 tysiące zł i jest to mniej więcej ta sama kwota, o którą co roku zadłużała nas Platforma. (Grzegorz Długi)

Każda informacja w naszym kraju musi być powodem do awantury i do przedstawienia zupełnie różnych scenariuszy – ubolewa Grzegorz Długi (Kukiz’15). Ocenia, że zaczyna to być już nudne i ludzie przestają słuchać obywdwu skłóconych stron.

(materiał sfinansowany przez KWW Kukiz15)

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest
%d bloggers like this: