Przyszłość rowerów elektrycznych. Rowerowe Centra Testowe e-Bikes Romet

Przyszłość rowerów elektrycznych. Rowerowe Centra Testowe e-Bikes Romet

6 kwietnia 2019 Wyłączono przez redakcja

W 2016 roku TNS Polska przeprowadził badania, które wykazały, że 74% Polaków wybrałoby e-bike zamiast tradycyjnego roweru, a 85% traktowałoby rower elektryczny jako alternatywę dla samochodu i transportu publicznego. Jak dziś z perspektywy ostatnich trzech lat wygląda rynek rowerów elektrycznych i decyzje zakupowe Polaków?

Rowery elektryczne do jazdy w mieście, a może coś więcej?

Obecnie e-bike staje się jedną z możliwości wyboru pomiędzy tradycyjnym rowerem, skuterem, samochodem, a transportem publicznym. To łatwy i szybki sposób na przemieszczanie się np. w zakorkowanym mieście. Rowery elektryczne nie tylko wpływają bezpośrednio na łatwość i szybkość przejazdu, ale również są bardzo dobre dla środowiska i nie emitują spalin. Użytkowanie rowerów elektrycznych w mieście jako alternatywy dla tradycyjnych środków transportu jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które staje się coraz bardziej popularne. Drugim rozwiązaniem w przypadku e-bików jest wykorzystywanie wspomagania elektrycznego w rowerach do jazdy MTB na wymagających trasach. Takie wykorzystanie rowerów elektrycznych przyczynia się jednocześnie do zwiększenia popularności tej dyscypliny sportowej.

[themoneytizer id=”26206-19″]

 

Dla kogo rower elektryczny?

Rowery elektryczne doskonale wpisują się w obecne trendy. Dzięki temu, że silnik elektryczny ma wspomagać, a nie napędzać rower (silnik załącza się gdy użytkownik zaczyna pedałować i został tak zestrojony, aby rowerzysta zachował pełną kontrolę), rowery elektryczne mogą być użytkowane przez każdą grupę odbiorców.
Pierwszą z nich są osoby, które jeżdżą rowerem, ale nie mają wystarczającej kondycji, aby pokonywać wiele kilometrów, wjeżdżać na wysokie oraz strome szczyty. To osoby, które nigdy nie podejmowały tego typu wysiłku, a chcą spróbować. Drugą grupę stanowią osoby starsze, które nadal chciałyby pokonywać dziesiątki kilometrów, przełamywać bariery, ale z różnych przyczyn nie jeżdżą na tradycyjnym rowerze. Trzecią grupę stanowią osoby aktywne, które po zakończeniu treningów, maratonów, wyścigów nadal są głodne emocji. Chcą pokonywać kolejne kilometry czy to na górskich szlakach czy w mieście i tutaj z pomocą przychodzą rowery z napędem elektrycznym. Rowery z napędem elektrycznym to również dobre rozwiązanie w przypadku rodzin z dziećmi. Dzięki wspólnym jazdom, każdy może pokonywać trasę w tym samym tempie. Wymienione grupy odbiorców potwierdzają, że rowery elektryczne mogą być dla każdego.

Doskonale przetestowane w każdym terenie

Romet posiada dwa Centra Testowe e-bików, które działają w Srebrnej Górze oraz w Myślenicach. Funkcjonujące od dwóch sezonów Centrum Testowe w Srebrnej Górze było pierwszym tego typu miejscem w Polsce. Widząc zainteresowanie testowaniem rowerów w terenie Romet zdecydował się otworzyć drugie Centrum w Myślenicach. Centrum w Srebrnej Górze daje możliwość sprawdzenia górskich rowerów elektrycznych w najbardziej do tego sprzyjających warunkach, czyli na zlokalizowanych wokół szlakach rowerowych. Srebrna Góra i okolice to obecnie jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozwiniętych, kompleksów przeznaczonych do jazdy MTB w Polsce. Stworzone przez Romet Centrum Testowe – ma jedno podstawowe zadanie. Pozwala przetestować szerszemu gronu miłośników jazdy enduro jak w praktyce działają rowery MTB – wspomagane napędem elektrycznym. Centrum umiejscowione jest w samym środku szlaku MTB Sudety, który liczy łącznie ok. 500 km tras.

Romet

Romet

W Centrum Testowym w Myślenicach miłośnicy ciekawych tras rowerowych również mogą przetestować rowery elektryczne. Okolice Myślenic oferują trasy, które spełniają wymagania zarówno rekreacyjne jak i sportowe. To odpowiednia propozycja zarówno dla osób aktywnych jak i np. dla rodzin, którzy chcą w ten sposób spędzić weekend. Do testowania rowerów przeznaczone są dwie trasy. Dla osób, które chcą sprawdzić rowery w wersji rekreacyjnej dostępna jest ścieżka rowerowa wzdłuż rzeki Raby, natomiast do wyczynowych zjazdów idealnie nadaje się trasa zjazdowa z góry Chełm.
Centra powstały z myślą o osobach, które chcą spróbować jazdy na rowerach elektrycznych oraz sprawdzić ich możliwości. Testowanie rowerów w Centrach to dobre rozwiązanie nie tylko dla zawodowców, ale przede wszystkim dla amatorów, rodzin z dziećmi czy osób starszych.
W Centrum w Srebrnej Górze każdy ma możliwość przetestowania wybranych modeli rowerów Romet w wymagających warunkach, to rodzaj wyspecjalizowanej wypożyczalni, w której znajdziemy dwa najpopularniejsze modele e-bików produkowane przez Romet: Romet ERE 501 oraz Romet ERM 201. Warto dodać, że pracownicy Centrum udzielają osobom wypożyczającym niezbędnych wskazówek i porad przed pierwszą jazdą. W Myślenicach można testować modele Romet ERE 501, Romet ERM 201 oraz Romet ERT 100 D/M.

[themoneytizer id=”26206-2″]

 

Nasze Centra Testowe pozwalają wielu osobom po raz pierwszy spróbować jazdy na rowerze elektrycznym i przekonać się do jego zalet i funkcjonalności. To idealna sytuacja, która pozwala podjąć decyzję zakupu takiego roweru do różnych celów: jazdy rekreacyjnej, wyczynowej, jazdy w mieści i dla przedstawicieli różnych grup (MTB, City, Trekking). Dzięki możliwości testowania naszych rowerów w stworzonych przez nas Centrach, każdy ma możliwość sprawdzenia, jak wiele przyjemności daje użytkowanie takiego roweru. Wiemy, że dzięki takiemu rozwiązaniu, wiele osób, które spróbowało jazdy w naszych Centrach w przyszłości wybiera właśnie ten model aktywności i korzystania z roweru elektrycznego, a model jaki wybiera dostosowany jest do jego potrzeb i stylu życia

– mówi Grzegorz Grzyb, Wiceprezes Grupy Arkus & Romet.

Dla kogo rower elektryczny?

Szybka jazda krętymi, górskimi ścieżkami na zróżnicowanym terenie to prawdziwy sprawdzian zarówno umiejętności jazdy, jak i jakości roweru. Na takich trasach od wielu lat inżynierowie marki Romet, testują projekty nowych rowerów. Taka forma pracy nad modelem pozwala projektować rowery dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników. Na trasach w Srebrnej Górze i Myślenicach profesjonalnie testowany jest sprzęt, który w przyszłości wyznaczy trendy w kolarstwie górskim. W Srebrnej Górze najnowsze modele rowerów produkowanych przez Romet testuje również Romet Factory Team. Rosnące z roku na rok trendy dotyczące aktywności fizycznej wpływają na zainteresowanie rowerami segmentu e-MTB. Te zmiany widać najbardziej np. na szlakach alpejskich, gdzie na taką formę wypoczynku i aktywności stawia coraz więcej użytkowników rowerów. W Polsce ten trend również zaczyna mieć coraz więcej zwolenników, a możliwość wypożyczania i testowania e-bików, przyczynia się do zmiany i rozwoju rynku rowerów elektrycznych.
Trend ten już wiele lat temu zauważyła firma Romet stawiając na szeroką gamę rowerów elektrycznych w swojej ofercie. Romet był jednym z prekursorów rowerów elektrycznych w Polsce i jako pierwszy producent zaproponował tak szeroką ofertę rowerów elektrycznych (modeli w każdej grupie MTB, Trekking, City). Dzięki czemu posiada wieloletnie doświadczenie, wiedzę w projektowaniu oraz produkcji rowerów elektrycznych co powoduje, że Romet staje się liderem w sprzedaży e-bików.

Romet ERM 201

Romet ERM 201

Centra Testowe rozpoczęły już swoją pracę w sezonie 2019.
Więcej informacji na stronie Centrum Testowego Romet

Romet

Grupa Arkus & Romet właściciel marki Romet to lider w branży jednośladów z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji rowerów. Nowoczesna fabryka rowerów Romet pozwala produkować sprzęt najwyższej jakości. Romet to aktualnie największy producent rowerów w Polsce, należy też do grona najważniejszych producentów rowerów w Europie. W swojej ofercie posiada rowery z segmentu: rowerów górskich, szosowych, trekkingowych, crossowych, miejskich oraz elektrycznych. Znaczną część produkcji stanowi eksport rowerów na rynki Europy Zachodniej, między innymi do takich krajów jak: Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Belgia, Szwecja, Hiszpania, Czechy.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest