Strajk nauczycieli i „okrągły stół”. Pierwsza Dama nie weźmie udziału w obradach. Będzie delegacja

Strajk nauczycieli i „okrągły stół”. Pierwsza Dama nie weźmie udziału w obradach. Będzie delegacja

24 kwietnia 2019 Wyłączono przez redakcja

Agata Kornhauser-Duda – wbrew pojawiającym się pogłoskom – nie weźmie udziału w obradach „okrągłego stołu” ws. systemu edukacji. Wedle naszych informacji, prezydent Andrzej Duda wyznaczył już swoją delegację.

– Nic mi o tym nie wiadomo – odpowiada Wirtualnej Polsce minister Błażej Spychalski. Rzecznika głowy państwa pytamy o to, czy Pierwsza Dama będzie obradować przy organizowanym przez rząd „okrągłym stole”. Obrady mają się odbyć w piątek na PGE Narodowym w Warszawie.

[themoneytizer id=”26206-19″]

 

Biuro Kancelarii Prezydenta podkreśla, że Agata Kornhauser-Duda „nie uczestniczy w dyskusjach politycznych w przestrzeni medialnej, jak również nie komentuje doniesień medialnych; prosi o uszanowanie tego stanowiska”.

Jednocześnie urzędnicy KPRP podkreślają, że „Pierwsza Dama wyraża zaniepokojenie strajkiem i eskalacją konfliktu podczas egzaminów”. „Pierwsza Dama ma nadzieję, że rozmowy okrągłego stołu zaproponowane przez premiera Mateusza Morawieckiego na okres poświąteczny przyniosą rozwiązanie, które zakończy strajk” – czytamy w stanowisku Kancelarii.

Według informacji WP, para prezydencka zdecydowała się wyznaczyć delegację – będą to doradcy Andrzeja Dudy w sprawach edukacji. Jak słyszymy, delegacji przy „okrągłym stole” będzie przewodniczyć prof. Andrzej Waśko.

To były wiceminister edukacji w pierwszym rządzie PiS. Od 2017 roku Waśko doradza prezydentowi ws. wdrażania reformy oświaty.

W Pałacu Waśko jest niezwykle ceniony; dlatego ustalono, że to on właśnie będzie „głosem prezydenta” podczas piątkowych obrad.

Okrągły stół ws. oświaty. Rząd pewny swego

Premier Mateusz Morawiecki po fiasku rozmów związków nauczycielskich z rządem zaproponował zorganizowanie po świętach Wielkiej Nocy „okrągłego stołu” na temat oświaty. Mówił, że do dyskusji chce zaprosić środowiska nauczycielskie, ekspertów, pedagogów, wychowawców, ale także rodziców, związkowców i pracodawców.

Para Prezydencka: Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda (Kancelaria Prezydenta RP, Fot: Kancelaria Prezydenta RP)

– To ma być nowe otwarcie i pokazanie, że chcemy rozmawiać – mówią przedstawiciele rządu.

Dzięki specjalnej nowelizacji prawa oświatowego, którą przygotował rząd – a która zostanie w trybie błyskawicznym uchwalona przez Sejm – PiS nie dopuści do tego, by egzaminy maturalne się nie odbyły.

źródło wp.pl – czytaj więcej

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest