Polska Grupa Górnicza patronem Stadionu Śląskiego

23 maja 2019 Wyłączono przez redakcja

Największa firma związana z branżą górniczą w Europie zostanie głównym patronem obiektu. Taką informację przekazał podczas konferencji wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski

Porozumienie dotyczące współpracy podpisali prezesi Stadionu Śląskiego – Krzysztof Klimosz i Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala. Województwo Śląskie reprezentował marszałek Jakub Chełstowski          i wicemarszałek Wojciech Kałuża.

 

„PGG Stadion Śląski to brzmi znakomicie. Polska Grupa Górnicza to stabilny partner, a imprezy, które się tu odbywają, to wydarzenia wyjątkowe w skali kraju. Nasz stadion ma niesamowity potencjał marketingowy i cieszę się, że tak duża spółka będzie naszym partnerem strategicznym. Wierzę, że ta współpraca przyniesie wymierne korzyści i wiele wydarzeń, już na obiekcie pod nazwą PGG Stadion Śląski” – podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

Dzięki współpracy z Polską Grupą Górniczą zmieni się bowiem oficjalna nazwa stadionu, na PGG Stadion Śląski.

„Cieszę się, że Polska Grupa Górnicza obejmie patronatem Stadion Śląski. Dla budowania pozycji tego obiektu taka współpraca jest konieczna i symboliczna, bo pokazuje, że w województwie zaczął się realny proces budowy nowoczesnego przemysłu, a sport i areny sportowe wracają do rangi, na jaką zasługują. Chcemy, by Stadion Śląski był wizytówką Śląska i Polski” – mówił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Szczegóły związane z kwestiami finansowymi porozumienia zostaną uzgodnione w późniejszym czasie. Prezes PGG Tomasz Rogala zapewnił jednak, że obu stronom zależy na wspieraniu ważnych wydarzeń odbywających się na obiekcie w dłuższej perspektywie czasu.

„PGG odprowadza każdego roku do budżetu 3 mld zł i jest jednym z największych pracodawców                w województwie śląskim. Chcemy pokazać w ten sposób wkład przemysłu górniczego w rozwój regionu. Współfinansujemy kluby sportowe, instytucje kultury, przyszedł czas na największy obiekt sportowy w województwie i jeden z największych w Polsce. Jestem przekonany, że współpraca będzie układać się znakomicie” – mówił prezes PGG Tomasz Rogala.

 

Stadion Śląski Sp. z o.o./BP UMWŚ

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest