Sprawiedliwy oprawca  – Aleksandra Marinina – recenzja

Sprawiedliwy oprawca – Aleksandra Marinina – recenzja

23 maja 2019 Wyłączono przez redakcja

Caryca rosyjskiego kryminału powraca w nowej odsłonie. Po odsiedzeniu wyroku kolonię karną opuszcza Paweł Saulak, mężczyzna, którego wiele wpływowych osób zamierza wykorzystać jako kartę przetargową w wyścigu o fotel prezydenta.

Kolejna świetna powieść kryminalna. „Sprawiedliwy oprawca” to dwunasty tom bestsellerowej powieści z cyklu o Major Anastazji Kamińskiej wydana przez Wydawnictwo Czwarta Strona. Często czytelnicy zastanawiają się, czy daną serię trzeba zacząć czytać od pierwszego tomu, wiec od razu mówię, że w tym przypadku kolejność może być naprawdę dowolna. Jest to moje drugie spotkanie z tą autorką i jestem z niego bardzo zadowolona. Powieść Aleksandy Marininy, mimo że jest „grubaskiem”, a ja za takimi nie przepadam, czyta się super, nie jest ciężka i trzymanie jej w dłoniach przez dłuższy czas, nie stanowi żadnego problemu. To że książka jest obszerna nie znaczy, że ciągnie się w nieskończoność, jest nudna i ma masę opisów. Nie, książka jest mega ciekawa, wciąga już od samego początku, a major Kamińska ma pełne ręce roboty. Kamińska Nie dość, że ma pod ochroną byłego więźnia Pawła Saulaka, którego musi bezpiecznie odstawić do Moskwy. To jeszcze musi rozwikłać trudną zagadkę, podejrzanej serii zabójstw. Morderstwa nie są przypadkowe, ginie każdy, kto na sumieniu ma życie innego człowieka. Autorce nie bez powodu, nadano miano carycy kryminału, wiec jeśli masz ochotę przekonać się, kim jest tajemniczy kat, który karze przestępców na własną rękę, to zapraszam do lektury. Ja przekonałam się do „grubasków” mam nadzieję, że i Ty to zrobisz, oczywiście jeśli jest tak potrzeba.

Kim jest tajemniczy kat, który karze przestępców?

Aleksandra Marinina – rosyjska pisarka, tworząca bestsellerowe kryminały. Z wykształcenia prawniczka, swoją karierę zawodową rozpoczynała w milicji, gdzie zajmowała się kryminologią. na początku lat 90. XX wieku ukazało się jej pierwsze opowiadanie kryminalne, a rok później – pierwsza powieść z cyklu o major Nastii Kamieńskiej. Obecnie Marinina ma na swoim koncie blisko 30 powieści z tej serii.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest