„Tylko nie mów nikomu”. Film Tomasza Sekielskiego

„Tylko nie mów nikomu”. Film Tomasza Sekielskiego

12 maja 2019 Wyłączono przez redakcja

„Tylko nie mów nikomu”. Film Tomasza Sekielskiego na YouTubie. W sieci jest już dostępny cały film „Tylko nie mów nikomu”. To kolejna w ostatnich miesiącach produkcja o pedofilii w Kościele.

„Tylko nie mów nikomu” to wstrząsający dokument zrealizowany przez dziennikarza śledczego Tomasza Sekielskiego. Pojawiają się w nim wyznania autentycznych, dorosłych już ofiar księży pedofili oraz ich konfrontacje z oprawcami. Sekielski zarejestrował w swoim dokumencie przyznających się do winy księży. Pokazał też oziębłość ich przełożonych, od których domagał się wyjaśnień, co zrobili, by pedofile nie mieli już więcej kontaktu z dziećmi. Film został w całości sfinansowany ze zbiórki internetowej, dzięki czemu Sekielski zyskał niezależność w realizacji dokumentu. Od dziś wszyscy mogą zobaczyć efekt jego pracy w serwisie YouTube.

Kadr z filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego (Youtube.com)

11 maja w serwisie internetowym YouTube pojawił się film „Tylko nie mów nikomu”.

– Walka z pedofilią w Kościele nie może się skończyć na tym, że jeden czy drugi ksiądz zostaną wydaleni ze stanu kapłańskiego – mówi autor dokumentu Tomasz Sekielski.

– To powinno też polegać na tym, że odpowiedzialność poniosą biskupi, którzy albo udawali, że nie widzą, albo ukrywali przestępców w sutannach. Wtedy dopiero będę mógł powiedzieć, że Kościół w Polsce podchodzi poważnie do tematu – dodaje.

Na prapremierze filmu Wirtualna Polska była już w czwartek. „Okrutne historie padają tam z ust autentycznych ofiar, którym księża zgotowali piekło” – opisuje Karolina Stankiewicz z WP, która „Tylko nie mów nikomu” widziała jako jedna z pierwszych.

„Systematyczne ukrywanie pedofilii w kościelnych murach traumatyzuje pokrzywdzonych jeszcze bardziej, bo zdają sobie sprawę z bezkarności swoich oprawców” – dodaje.

Cały film sfinansowany w ramach zbiórki można obejrzeć tutaj:

żródło wp.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest