II Piknik Rodzinny na Śląskim, czyli wielkie granie… dla każdego

 II Piknik Rodzinny na Śląskim, czyli wielkie granie… dla każdego

27 czerwca 2019 Wyłączono przez redakcja

Stadion Śląski to miejsce wyjątkowe i symboliczne. Na jego murawie występowały największe gwiazdy polskiej i światowej piłki nożnej. Ty także możesz tu zagrać! Śląski Związek Piłki Nożnej i Stadion Śląski zapraszają na II Piknik Rodzinny na Śląskim. Otwarcie bram nastąpi w sobotę, 29 czerwca o godz.12.00. Wstęp na imprezę jest wolny!

Na murawę Śląskiego zapraszamy od godz. 13.15, wtedy bowiem ruszy „Talentiada”, czyli rozgrywki pod nazwą „Mama, Tata i ja” dla drużyn składających się z minimum dwóch pokoleń. Zespoły do udziału w rozgrywkach mogą się zgłaszać:

[themoneytizer id=”26206-19″]

 

– poprzez formularz zgłoszeniowy: http://www.slzpn.katowice.pl/slaski/zpn/aktualnosci/3299/ii-piknik-rodzinny-na-slaskim-czyli-wielkie-granie-dla-kazdego

 lub

– na miejscu w biurze zawodów,

w następujących składach:

– dwie osoby dorosłe oraz jedno dziecko (rozgrywki 3×3),

– dwie osoby dorosłe oraz dwoje dzieci (rozgrywki 4×4),

– dwie osoby dorosłe oraz troje dzieci (rozgrywki 5×5).

Rozgrywki odbywać się będą na mini boiskach wydzielonych na płycie głównej Stadionu Śląskiego o wymiarach:

– 20 m x 12 m dla rozgrywek 3 vs 3,

– 34 m x 20 m dla rozgrywek 4 vs 4 i 5 vs 5.

Mecze rozgrywane będą co 20 minut, a czas jednego spotkania wynosić będzie 15 minut.

O godz. 16.15 rozpocznie się mecz pokazowy: Gwiazdy Ślonskiego Fusbala (Oldboje Śląskiego ZPN)  – Team Silesia (Reprezentacja Urzędu Marszałkowskiego i Stadionu Śląskiego).

A poza tym, przez cały czas trwania pikniku dostępne będą atrakcje dla dzieci:

– miasteczko piłkarskie,

– dmuchańce,

– strefa malucha,

a dla dorosłych namiot mistrza.

Kolejną atrakcją będzie „Piłkarskie Miasteczko” dla dzieci do 15 roku życia, wyłącznie za pisemną zgodą rodziców. W ramach rywalizacji na mobilnym boisku przeprowadzone zostaną następujące konkurencje:

– czas reakcji,

– slalom z piłką,

– tor przeszkód,

– żonglerka,

– strzał do celu.

Dla każdej z grup wiekowych (skrzat, żak, orlik, młodzik, trampkarz) zostanie opracowana odrębna klasyfikacja na podstawie wyników uzyskanych przez poszczególnych uczestników, a najlepsze osoby otrzymają nagrody.

[themoneytizer id=”26206-19″]

 

Niecodzienne emocje towarzyszyć będą także rywalizacji żaczków, czyli dzieci urodzonych w latach 2010/2011. Reprezentacje U8 Podokręgów: Bielsko-Biała, Skoczów, Tychy i Żywiec oraz Bytom, Racibórz, Rybnik i Zabrze zmierzą się w meczach, których wyniki… nie zostaną odnotowane. Najważniejszy jest bowiem udział i radość z gry, za którą reprezentanci zostaną uhonorowani podczas ceremonii dekoracji. Nie zabraknie także dobrej muzyki oraz konkursów i zabaw w okolicach sceny, o godz. 18.30 przy bramie nr 4 rozpocznie się koncert Piotra Herdziny.

Partnerami imprezy są: Polski Związek Piłki Nożnej, Miasteczko Piłkarskie i Interhall, a patronat medialny sprawują: TVP Katowice, Dziennik Zachodni, portal NaszeMiasto, Radio Silesia oraz portal Łączy nas piłka.

Uwaga! WSZYSTKIE ATRAKCJE DLA UCZESTNIKÓW SĄ BEZPŁATNE – WSTĘP WOLNY – ZAPRASZAMY!

Projekt dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Śląski Związek Piłki Nożnej/Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest