Nowy OIOM w chorzowskim szpitalu – otwarcie 25 czerwca 12:00

Nowy OIOM w chorzowskim szpitalu – otwarcie 25 czerwca 12:00

24 czerwca 2019 Wyłączono przez redakcja
Sala wielostanowiskowa z 6 specjalnymi łóżkami, 2 izolatki ze śluzami, a także nowoczesne pompy infuzyjne i inny specjalistyczny sprzęt niezbędny do ratowania życia za ponad 3 miliony złotych.

Oddział znajduje się w nowym miejscu, w rozbudowanym za blisko 14 milionów złotych Pawilonie A. Oprócz strefy medycznej znajdują się tu jeszcze pracownie EKG, wysiłkowa i UEG, a także niezbędne pomieszczenia sanitarne. Wszystko po to, aby poprawić jakość leczenia pacjentów. Sala wielostanowiskowa z 6 specjalnymi łóżkami, 2 izolatki ze śluzami, a także nowoczesne pompy infuzyjne i inny specjalistyczny sprzęt niezbędny do ratowania życia za ponad 3 mln zł – tak wygląda nowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie (Śląskie).

– Budowa nowej przestrzeni przy pawilonie pozwoliła też umieścić tam nowoczesną aptekę szpitalną. Wyposażenie jej w wydajną klimatyzację pozwoli przechowywać leki i preparaty dla całego szpitala. Dzięki strefie ekspedycji, specjalnym wózkom i podnośnikom, transport leków do pacjentów będzie przebiegał szybciej i wygodniej.

Oficjalne otwarcie Oddziału Intensywnej Terapii oraz Apteki odbędzie się we wtorek 25 czerwca o godzinie 12:00 w pawilonie nr 1.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest