Zostań w domu – Agnieszka Pietrzyk – recenzja

Zostań w domu – Agnieszka Pietrzyk – recenzja

1 czerwca 2019 Wyłączono przez redakcja

Rasowy thriller. Akcja jest tak gęsta, że nie odłożycie tej książki przed świtem”. Marta Guzowska Jak bezpiecznie czujesz się we własnym mieszkaniu?

Święta to nie zawsze radosny czas. Przekonali się o tym mieszkańcy jednego z elbląskich wieżowców.

Tuż przed wigilią Bożego Narodzenia do wieżowca w Elblągu wkraczają dwaj mężczyźni przebrani za mikołajów. Pukają po kolei do drzwi i informują mieszkańców, że od tej pory nie wolno im opuszczać budynku, ponieważ są zakładnikami. Czy to głupi świąteczny żart, czy faktycznie atak terrorystyczny? Do sprawy zostaje przydzielony komisarz Kamil Soroka – policjant o dosyć specyficznych upodobaniach i nie najłatwiejszym charakterze. Jeśli źle pokieruje akcją, będzie miał na sumieniu prawie dwustu lokatorów. Kim są zamachowcy? Co chcą osiągnąć? Jakie tajemnice skrywa blok na Okulickiego czternaście?

Blok z wielkiej płyty, jedenaście kondygnacji, sześćdziesiąt cztery mieszkania, prawie dwustu lokatorów. W wigilijny wieczór wszyscy oni dowiadują się, że są zakładnikami, a próba wyjścia z wieżowca oznaczać będzie śmierć. Zwyczajni ludzie stają w obliczu niewyobrażalnego zagrożenia, wielopokoleniowe rodziny zostają uwięzione w czterech ścianach. Jakie tajemnice rodzinne wyjdą na jaw pod presją strachu i terroru?

Na zewnątrz trwa mroźna i śnieżna zima. Przed komisarzem Kamilem Soroką stoi trudne zadanie, musi bowiem ustalić, kim są bezwzględni sprawcy, oraz uwolnić zakładników. Czeka go przy tym rywalizacja z inspektorem Semeniukiem przysłanym z Wrocławia wraz z oddziałem antyterrorystycznym.

Obaj spróbują poradzić sobie z zamachem, jakiego jeszcze nie było. Oni oraz mieszkańcy elbląskiego wieżowca, których życie nigdy już nie będzie takie samo.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest