Karma i szczepionki – chorzowski pakiet dla „dzikich” kotów

Karma i szczepionki – chorzowski pakiet dla „dzikich” kotów

21 lipca 2019 Wyłączono przez redakcja

W chorzowskim schronisku można już odebrać darmowe preparaty przeciw kleszczom dla „dzikich” kotów. To kolejna forma wsparcia dla opiekunów bezdomnych zwierzaków. Każda osoba zarejestrowana w specjalnym systemie może też odebrać karmę dla kotów, a zimą – domki, chroniące przed niskimi temperaturami. Co trzeba zrobić, aby zostać opiekunem i korzystać z pakietu? Wystarczy wypełnić wniosek i zanieść go do Urzędu Miasta.

Wolnożyjące koty pełnią ważną funkcję: skutecznie radzą sobie z miejskimi gryzoniami. Dachowce narażone są jednak na wiele niebezpieczeństw, stąd potrzeba otoczenia ich specjalną opieką. Wystarczy trochę karmy, lekarstwa, sterylizacja – to podstawy pozwalające kotom na zdrowe, bezpieczne życie na wolności.

Urząd Miasta przypomina także, że dachowce nie powinny być przeganiane i wywożone z miejsc, w których przebywają. Równocześnie należy pamiętać, że zbyt duża ich populacja może szkodzić samym zwierzakom – dobrym rozwiązaniem jest więc ich kastracja. Dla kotów wolnożyjących, które znajdują się pod opieką zarejestrowanych opiekunów, jest ona darmowa.

Chętne do pomocy kotom osoby prosimy o zgłaszanie się do rejestru po linkiem

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest