Zakłócenia sygnału telewizji naziemnej.

Zakłócenia sygnału telewizji naziemnej.

14 lipca 2019 Wyłączono przez redakcja

Jeżeli obraz „pixeluje” (na ekranie pojawiają się kwadraciki) lub zrywa się w większości przypadków nie jest to wina ani Twojego telewizora ani tunera, lecz zbyt słabego sygnału do nich dostarczonego. Często „pixelującemu” obrazowi towarzyszy chwilowy zanik fonii lub nawet całkowity brak odbioru i pojawienie się komunikatu „Brak Sygnału” – a to już oczywisty komunikat.

Kolejną przyczyną słabego sygnału może być brak lub przerywanie łączności na kablu lub w gniazdku antenowym, lub też zaśniedziałe styki przy antenie, takie zakłócenia powodować może też uszkodzony kabel antenowy.  Sprawdź dokładnie wszystkie przewody, które łączą antenę z dekoderem lub telewizorem. Sprawdź czy nie są uszkodzone lub połamane oraz czy złącza na końcach kabli są prawidłowo i solidnie zamontowane.

Jeśli żadne z powyższych nie pomaga, a zakłócenia sygnału telewizji naziemnej występują nadal, być może wina leży po stronie zbyt słabej anteny. Jeśli posiadasz antenę pokojową, zamień ją na zewnętrzną. Jeśli posiadasz antenę bez wzmacniacza, być może zastosowanie wzmacniacza rozwiąże problem.

graficom, telewizja kablowa, internet światłowodowy

Innym zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty lokalnego operatora telewizji kablowej. Dostawca usług internetowych i telewizji kablowej GRAFICOM sygnał telewizji przesyła w rejony sieci www.graficom.pl ze stacji czołowej zlokalizowanej w Katowicach  po kablach światłowodowych wykorzystujących najnowocześniejszą technologię światłowodową. Jest to taka sama technologia jak w Twoim domowym komputerze. Różnica jest jednak w paśmie – o ile Twój komputer posiada złącze o przepływności 100Mb/s (lub 1000Mb/s jeżeli masz szybszy port) to na trasie pomiędzy serwerem GRAFICOM a stacją czołową wykorzystuje się przepływności 10 Gigabitów na sekundę, często zwielokrotnianą nawet i 96 razy poprzez stosowanie technik DWDM.

pakiet telewizji w atrakcyjnej cenie z internetem światłowodowym

Jeśli doświadczyłeś problemów związanych z instalacją anteny i nie możesz odbierać telewizji naziemnej w swoim telewizorze skontaktuj się z GRAFICOM. Rozwiążemy Twoje problemy techniczne instalując telewizją kablową! tel. 601716403 e-mail: bok@graficom.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest