W ChTO rozpoczynamy sierpniowe upały…

W ChTO rozpoczynamy sierpniowe upały…

31 lipca 2019 Wyłączono przez redakcja
„Przygody Pędrka Wyrzutka” spodobają się każdemu, kto je zobaczy, uznał Naczelny Ogrodnik Sergiusz Brożek po obejrzeniu spektaklu Teatru Badów im. Piotra Bikonta w majówkę. Świetna proza w brawurowy sposób przeniesiona na scenę oznacza wielką teatralną zabawę.

Na przekór tytułowi – dzieło Stefana Themersona nie jest przeznaczone dla dzieci! Warto jednak dać się wciągnąć w świat wyobraźni. „Przygody Pędrka Wyrzutka” już 2 sierpnia o 19:00 w Sztygarce. A tego samego dnia o 22:00 druga propozycja cyklu CHTO PO CIEMKU, czyli Sztygarka dla dorosłych: „Siódemka”. Monodram Pawła Pabisiaka na podstawie prozy Ziemowita Szczerka to klimat oniryzmu i absurdu, parodie postaci ze świecznika i egzystencjalne refleksje. Śmiech i wzruszenie w idealnych proporcjach. W obu spektaklach gitara elektryczna na żywo, dostosowywana do wydarzeń na scenie. Już 3 sierpnia o 15:00 rusza Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy, czyli spektakle dla dzieci i ich rodziców. Na początek „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” na podstawie powieści Zofii Kossak-Szczuckiej. Gramy w Skansenie, spotykamy się pod główną bramą i wyruszamy w balonikowym korowodzie na miejsce spektaklu.

Adaptacja powieści wybitnego polskiego pisarza, filozofa, autora awangardowych filmów i fotografii, działającego na emigracji. Spektakl jest formą bajki (ale nie dla dzieci) o dziwnym stworzeniu, które wędruje przez świat, próbując się dowiedzieć, kim jest. Poznaje różne dziwne postacie i przeżywa zabawne przygody. W przedstawieniu wykorzystana jest żywa muzyka, powstająca na scenie, wpisana w akcję.

2 sierpnia (pt) o 19:00

w Sztygarce

Teatr Badów im. Piotra Bikonta (Badów Górny)

Przygody Pędrka Wyrzutka

tekst: Stefan Themerson

adaptacja i reżyseria: Piotr Bikont

muzyka: Przemysław Greger

scenografia: Aleksander Janicki

kostiumy: Zuzanna Markiewicz

światło: Kornel Luczek

na scenie: Joanna Fidler, Mirosława Olbińska, Przemysław Greger, Paweł Pabisiak

czas trwania: 75 minut

Bilety: 24 zł

Dostępne:

– w recepcji Sztygarki: Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d, (tel. 32 249 59 92)

– w sieci ticketportal.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest