Wakacyjne remonty Polaków

Wakacyjne remonty Polaków

16 lipca 2019 Wyłączono przez redakcja

Wakacje to świetny moment na remont. Wiele osób ma więcej czasu i rozpoczyna odkładane od zimy prace renowacyjne w swoich domach i mieszkaniach. Tylko w pierwszym tygodniu lipca na Fixly zanotowano wzrost zapytań w usługach remontowych o 13,5 proc. względem ostatniego tygodnia czerwca.

 Fixly to serwis od usług remontowych, gdzie w łatwy i szybki sposób można otrzymać kontakt do właściwego wykonawcy. W kategorii Remontobecnie największy boom na Fixly przeżywają usługi, takie jak układanie płytek, usługi hydrauliczne czy malowanie i tapetowanie ścian.

Wakacyjne remontyw dużej mierze wynikają ze sprzyjających warunków pogodowych. Ciepło za oknem umożliwia wykonanie wielu prac na zewnątrz oraz przyspiesza część prac wewnątrz, np. malowanie. Lipiec i sierpień to również okres urlopowy. Wolne w pracy nierzadko poświęca się na wykonanie długo odkładanego remontu. Z kolei przerwa od zajęć szkolnych pomaga rodzicom zgrać prace wykończeniowe z wyjazdem dzieci na kolonię, obóz czy wakacje u dziadków. Szczególnie, gdy podczas remontu wyłączona z użytku będzie część pomieszczeń.

[themoneytizer id=”26206-19″]

Jakimi usługi remontowe są na topie w lipcu? Z danych Fixly wynika, że lato to dobry moment na odświeżenie ścian. Z początkiem miesiąca liczba zapytań dotyczących usług malarskichzwiększyła się o 29 proc.w porównaniu do ostatniego tygodnia czerwca. W tym samym okresie duże wzrosty zanotowały zapytania dotyczące cyklinowania parkietu (o 28 proc.), montażu i naprawy okien (o 26 proc.), instalacji ogrzewania (o 22 proc.) oraz montażu mebli (o 15 proc.). Wzięciem cieszą się również projektanci wnętrz, o których usługi zapytało o37 proc. więcejużytkowników niż w ostatnich dniach czerwca, a także architekci, którzy zobaczyli o 22 proc.więcej zleceń.

Na Śląskuduży wzrost zanotowało malowanie ścian – o 73 proc.wzrosła liczba zapytań w tej usłudze. Prawie dwukrotnie większym zainteresowaniem cieszy się remont dachu, co nie dziwi z perspektywy korzystnej aury pogodowej. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o montaż mebli. Z kolei o 30 proc. osób więcej potrzebuje pomocy murarza. Jeśli chodzi o większe prace, to znaczny wzrost zainteresowania w województwie śląskim zanotował remont łazienki – 27 proc.więcej zapytań na początku lipca.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest