Chorzów: Wszyscy pacjenci mają zapewnione leczenie. Trwa poszukiwanie ordynatora

Chorzów: Wszyscy pacjenci mają zapewnione leczenie. Trwa poszukiwanie ordynatora

1 sierpnia 2019 Wyłączono przez redakcja
Wszyscy pacjenci oddziału onkologii i hematologii dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie mają zapewnioną kontynuację leczenia.

– 21 pacjentów zostaje w Chorzowie. Będą leczeni w naszej poradni hematologicznej, która normalnie funkcjonuje – podkreślał Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie – Dla pozostałych znaleźliśmy miejsca głównie w śląskich szpitalach. 9 dzieci, które wymagają stałego leczenia szpitalnego podejmą je w placówkach w Zabrzu (4 osoby), Katowicach-Ligocie (3) i Krakowie (2).
Zapewnienie dalszego leczenia w innych placówkach było konieczne z powodu zawieszenia pracy chorzowskiego oddziału na 3 miesiące. W związku z brakiem lekarzy specjalistów władze szpitala wnioskowały o to pod koniec czerwca. Aktualnie trwa intensywne poszukiwanie ordynatora i zastępcy ordynatora.
– Korzystaliśmy z możliwości ogłoszeń w prasie ogólnopolskiej: specjalistycznej, onkologicznej. Prowadzimy spotkania z lekarzami, zachęcamy, pokazujemy bazę lekarską, diagnostyczną. Oczywiście prowadzimy też negocjacje finansowe. Wierzę w to, że za 3 miesiące zaproszę Państwa, bo lekarze będą i będziemy mogli otworzyć oddział na nowo – podkreśla dyrektor Szafranowicz.
W okresie zawieszenia oddziału wszyscy jego pracownicy zostali przeniesieni do pracy na inne oddziały szpitala w Chorzowie.
Z poważaniem,
Kamil Nowak
Rzecznik prasowy Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest