Ile kroków powinieneś dzisiaj zrobić?

Ile kroków powinieneś dzisiaj zrobić?

8 sierpnia 2019 Wyłączono przez redakcja
Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kroków dziennie robisz? Idziesz do kuchni, później wychodzisz na parking, jedziesz do pracy, spędzasz cały dzień za biurkiem, następnie szybkie zakupy i znów jesteś w domu. Większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, a nasza aktywność ogranicza się do minimum. Czy wiesz, ile kroków powinieneś przejść każdego dnia, aby być zdrowym?

Spacerem po zdrowie

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby codziennie robić 10 000 kroków. To liczba, która pozwala zachować zdrowie oraz świadczy o tym, że jesteśmy w dobrej kondycji. Dużo czy mało? Dla większości z nas bardzo dużo, ponieważ szacuje się, że nie robimy nawet połowy zalecanej dziennej liczby kroków. Siedzący tryb życia i poruszanie się komunikacją sprawiają, że przejście kilku kilometrów dziennie staje się nie lada wyczynem.

Przyjmuje się, że krok ma długość od ok. 60 do 80 cm, a więc każdego dnia powinniśmy przejść dystans ok. 6–8 km. Dobra wiadomość jest taka, że wliczamy w to wszystkie codzienne aktywności , a więc drogę do pracy, chodzenie po schodach, spacer z psem itd. Można też po prostu wybrać się na godzinny spacer , w trakcie którego powinniśmy zrobić właśnie ok. 10 000 kroków.

źródło wp.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest