Kolarska elita ponownie w Chorzowie

Kolarska elita ponownie w Chorzowie

4 sierpnia 2019 Wyłączono przez redakcja

4 i 5 sierpnia ulicami Chorzowa kolejny raz przejadą kolarze, podczas II i III etapu 76 Tour de Pologne, prowadzącego z Tarnowskich Gór do Katowic (trasa 153 km.) oraz z Chorzowa do Zabrza (trasa 155 km.)

Wyścig od 2005 r. należy do grona największych światowych wyścigów kolarskich, co wiąże się między innymi z uczestnictwem w imprezie najlepszych ekip zawodowych z całego świata. Zapraszamy serdecznie do do kibicowania na trasie wyścigu, a w szczególności do towarzyszenia kolarzom podczas startu oraz w walce o punkty lotnej premii na bieżni Stadionu Śląskiego.

Trasa wyścigu przez Chorzów prowadzi następującymi ulicami:

etap II (niedziela 4 sierpnia)

Wjazd z Bytomia ul. Łagiewnicka, Krzyżowa, Katowicka, Stabika, Stacyjna, Legnicka, Rębaczy, Główna, Michałkowicka, wjazd do Siemianowic Śląskich.

Wjazd kolarzy do Chorzowa planowany jest ok. godz. 16.40 i poprzedzony będzie przejazdem ekip technicznych i reklamowych.

etap III (poniedziałek 5 sierpnia)

Start Stadion Śląski, Aleja Harcerska, ul. Parkowa, Kościuszki, Rynek, Katowicka, Nowa, Skłodowskiej, Rodziewiczówny, Plac Jana, Bożogrobców, Siemianowicka, (wjazd do Parku Śląskiego) Aleja Klonowa, Aleja Główna, Stadion Śląski.

Wyjazd ze Stadionu Śląskiego bramą północną (jak przy starcie), Aleja Harcerska,

ul. Parkowa, Katowicka, Gałeczki, Górnicza, Racławicka, Wita Stwosza, Długa, Wyspiańskiego, Armii Krajowej, Piekarska, Leśna, Podmiejska, Odrodzenia, Batorego, Radoszowska, wjazd do Rudy Śląskiej.

Stadion Śląski Start zawodników ze Stadionu Śląskiego zaplanowany jest o godz. 14.50 i jak w dniu poprzednim, pilotowany będzie przejazdem ekip reklamowych i technicznych.

Stadion Śląski: miasteczko startowe

W poniedziałe (5 sierpnia) od godziny 13.00 zapraszamy do odwiedzenia „miasteczka startowego” na Stadionie Ślaśkim. Podczas imprezy na telebimach wyświetlana będzie relacja z wyścigu. Wstępo wolny

Poniedziałkowy przejazd przez Chorzów transmitowany będzie także w TVP Spoty.

Utrudnienia w ruchu

W niedzielę (4 sierpnia) ulice na trasie przejazdu kolarzy będą zamknięte od godziny 15:30. Drogi będą otwierane sukcesywnie, zaraz po przejeździe peletonu. Ruch pojazdów na całej trasie zostanie przywrócony ok. godz. 16:45

W poniedziałek (5 sierpnia) ulice na trasie przejazdu kolarzy będą zamknięte od godziny 13:30. Drogi będą otwierane sukcesywnie, zaraz po przejeździer peletonu. Ruch pojazdów na całej trasie zostanie przywrócony ok. godz. 15:30. Podczas wyścigu zamknięty będzie także zjazd z autostrady A4 w Chorzowie Batorym. Kierowców zachęcamy do omijania utrudnień Drogową Trasą Średnicową.

76. TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR

  

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie. W wyścigu wystartują wszystkie zawodowe grupy należące do UCI World Teams, oraz cztery drużyny z dzikimi kartami. Peleton z gwiazdami światowego kolarstwa pokona siedem etapów o łącznej długości ponad tysiąca kilometrów. Zwycięzców poszczególnych klasyfikacji poznamy na mecie ostatniego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej 9 sierpnia. W tym roku Tour de Pologne włącza się w obchody stulecia polskiego olimpizmu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nasz narodowy wyścig rozgrywany jest pod hasłem „Wyścig Pokoleń” i w sposób szczególny nawiązuje do olimpijskich medalistów w kolarstwie: Ryszarda Szurkowskiego, Czesława Langa i Rafała Majki

TOUR DE POLOGNE AMATORÓW

Tour de Pologne Amatorów to jedno z najpopularniejszych wydarzeń kolarskich w naszym kraju. Co roku w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej spotyka się około dwóch tysięcy miłośników kolarstwa, aby wspólnie wystartować i rywalizować na rundzie królewskiego etapu Tour de Pologne. Tegoroczny Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się 9 sierpnia, to 58 kilometrów bardzo wymagającej trasy z podjazdami na Ścianę BUKOVINA, Ścianę HARNAŚ, czy Rusiński Wierch. Na starcie tradycyjnie pojawi się wielu kolarskich mistrzów z Czesławem Langiem na czele.

KINDER+SPORT MINI TOUR DE POLOGNE

Jedną z imprez towarzyszących 76. Tour de Pologne UCI World Tour jest Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. To wyjątkowe wydarzenie towarzyszy nam od 20 lat, a liczba jego uczestników stale rośnie.  Od poprzedniego sezonu Mini Tour de Pologne jest częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, który firma Ferrero prowadzi w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.  W sześciu miastach odbędą się parady rowerowe dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup rozgrywany w kategoriach Żak i Młodzik. W obu przypadkach młodzi kolarze będą pokonywać fragment trasy „dorosłego” Tour de Pologne.

źródło UM Chorzów (chorzow.eu)

  

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest