Smart City. ePłatności z certyfikatem na pełne wdrożenie zakupu biletów w komunikacji miejskiej

Smart City. ePłatności z certyfikatem na pełne wdrożenie zakupu biletów w komunikacji miejskiej

30 sierpnia 2019 Wyłączono przez redakcja
Polskie ePłatności jako pierwsze w Polsce zdobyły certyfikację umożliwiającą pełne wdrożenie ułatwień zakupu biletów w komunikacji miejskiej.
Jak radzić sobie z korkami i smogiem w mieście?
Jest nas coraz więcej w miastach
Jak podaje GUS, na koniec 2018 r. w Polsce żyło 38 411 tys. ludzi, z czego aż 61% zamieszkuje tereny miejskie. Współczesne miasta borykają się więc z problemami coraz większej liczby samochodów generujących uciążliwe korki i emitują szkodliwe spaliny.

Ach te korki…

Polskie miasta są jednymi z najbardziej zakorkowanych na świecie – Łódź znalazła się na 15 (!) miejscu wg światowego rankingu TomTom Traffic Index 2018 roku. „Najskuteczniejszym transportowym rozwiązaniem problemu smogu i zatorów jest ograniczenie liczby aut poruszających się po polskich miastach. Można to osiągnąć dzięki zwiększeniu popularności komunikacji miejskiej.” – mówi Bernard Boczar, dyrektor działu rozwoju produktów samoobsługowych Polskich ePłatności S.A.

Polska dostosowana do zmian

Sposobami do mądrego  zarządzania zachowaniami współczesnych mieszkańców miast jest sprostanie ich oczekiwaniom. Wg tegorocznego raportu „Liberalizacja Komunikacji Miejskiej”, opublikowanego przez TOR Zespół Doradców Gospodarczych, czynnikami wpływającymi na znaczną poprawę jakości transportu publicznego jest wygodny, nieskomplikowany i szybki zakup biletu.

Ogromny wzrost popularności płatności zbliżeniowych w Polsce udowadnia, że wygoda płacenia jest dla Polaków bardzo ważna. Podkarpacka firma Polskie ePłatności S.A. znalazła sposób, by wykorzystać technologie płatności zbliżeniowych do poprawy jakości życia w mieście.

Bilety już niepotrzebne – karta płatnicza wystarczy

Zastąpienie tradycyjnych struktur biletowych kartą płatniczą sprawia, że zakup biletu staje się  błyskawiczny, wygodny i bezproblemowy. W tą stronę idzie cały świat. Kilka lat temu zastąpiono popularną w Londynie Oyster Card systemem opartym o kartę płatniczą. W ślad za Londynem podążyła czeska Ostrawa i kilka innych aglomeracji na świecie.

„Dla podróżujących idealnym rozwiązaniem jest „wspólny bilet” na kolej i komunikację miejską (autobusy, tramwaje i metro). Tym biletem jest zbliżeniowa karta płatnicza.” – kontynuuje ekspert Polskich ePłatności S.A.

Co zyskają zarządy miast?

Technologie płatnicze dla transportu to korzyści zarówno dla podróżujących, jak i dla zarządów miast. Dzięki wdrożeniu systemu biletowego opartego o kartę płatniczą, miasta mogą zarządzać taryfami wraz z natężonym ruchem mieszkańców i turystów – w sposób bardziej efektywny zbierać opłaty. Polskie ePłatności uzyskały jako pierwsze w Polsce pełną certyfikację MTT Visy (Mass Transit Transactions) oraz PAYG od Mastercard (Pay As You Go) niezbędną do wdrożeń typu Smart City w transporcie publicznym.

To oznacza, że kalkulacja taryfy nie musi się odbywać, gdy pasażer zaczyna podróż. Przejazdy są agregowane w jedną transakcję płatniczą na koniec dnia lub w innym okresie, co umożliwia optymalizację kosztów podróży dla pasażera.

Inne ułatwienia dla mieszkańców miast

„Polskie ePłatności S.A. wprowadza ułatwienia nie tylko dla polskiego handlu, ale też dla mieszkańców miast oraz ich zarządzających. Oprócz rozwiązań transportowych mamy gotowe systemy płatnościowe dla  parkingów, rowerów, elektrycznych hulajnóg czy skuterów miejskich oraz innych udogodnień typu opłatomaty w urzędzie” – dodaje.

Ekologia i bezpieczeństwo ponad wszystko

Brak konieczności wydruku biletów oraz ich dystrybucji, to spora oszczędność oraz ukłon w stronę naszej zielonej planety. Pasażer wsiada do autobusu i przykłada swoją kartę do kasownika, dokonując tzw. check-in, czyli powiadamia system, że zaczyna podróż. W momencie wysiadki bądź przesiadki do innego środka komunikacji miejskiej dokonuje tzw. check-out, dzięki któremu system rozpoznaje zakończenie podróży.

„Procedura ta jest całkowicie bezpieczna, ponieważ numer karty jest zanonimizowany, stając się tokenem. Rozwiązanie to jest także ekologiczne, ponieważ bilety nie są drukowane.” – dodaje.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu na UAT@pep.pl

***
Spółka Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A. specjalizuje się w procesowaniu płatności bezgotówkowych i dostarczaniu innowacyjnych usług dla biznesu, zapewniając obsługę transakcji  dokonywanych kartami oraz realizację innych usług z wykorzystaniem terminali POS. PeP oferuje także realizację płatności e-commerce.

Polskie ePłatności znajdują się w czołówce największych na polskim rynku procesorów płatności bezgotówkowych.
www.pep.pl
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest