Listopadowe propozycje National Geographic Wild

Listopadowe propozycje National Geographic Wild

26 października 2019 Wyłączono przez redakcja

W listopadzie kanał National Geographic Wild składa hołd jednemu z najwspanialszych wytworów natury – Puszczy Amazońskiej. Ten największy na świecie las deszczowy jest najbogatszym gatunkowo obszarem na planecie. Tym trudniej patrzeć, gdy tak ważne dla naszej planety miejsce staje w płomieniach. Kanal National Geographic Wild przypomni programy dotyczące Amazonii, które wyjaśnią, dlaczego obszar ten jest szczególnie cenny i wart walki, jaka nieustająco toczy się o niego między światem biznesu i ekologami.

AMAZONIA

AMAZONIA STUNT
Premiery w soboty od 23 listopada o godz. 14:00 i 15:00
(8×60 min)
W dorzeczu Amazonki żyje wiele niezwykłych i nie występujących nigdzie indziej gatunków zwierząt: od węgorzy elektrycznych, ogromnych czarnych piranii i dwumetrowych ryb z rodzaju sumokształtnych, po żarłacze tępogłowe. Oprócz przedziwnych stworzeń zamieszkujących głębiny, można spotkać też wielu popularnych mieszkańców amazońskiej selwy, których byt nierozerwalnie związany jest z rzeką, m.in.: anakondy, krokodyle, jaguary, tarantule, manaty, małpy i papugi. W listopadzie kanał National Geographic pokaże wybór najciekawszych programów o największym lesie deszczowym na świecie – Amazonii. Puszcza nazywana „Płucami Ziemi” walczy dziś z ogromnymi pożarami, dlatego przyjrzyjmy się dokładnie, dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe i ważne pod każdym względem.

POZOSTAŁE PREMIERY LISTOPADA:

WALKI ZWIERZĄT – NAJDZIKSZE STARCIA
ANIMAL FIGHT CLUB COMPILATIONS

Premiery w czwartki od 7 listopada o godz. 21:00 
(4×60 min)
W tym świecie walka to konieczny warunek przetrwania. Toczy się na równinach, w górach, na wodzie i lądzie, na terenach odległych i dzikich oraz na obrzeżach miast. Pazury, zęby, mocne szczęki i niepohamowane instynkty – to one pomagają zdobyć żywność, terytorium i władzę.
DZIKI MEKSYK
MEXICO UNTAMED
Premiera w sobotę 16 listopada o godz. 21:00
(1×60 min)

Jednym kojarzy się z Majami, innym z pysznym jedzeniem, jeszcze innym z sombrero. Na pewno wśród jego znaków rozpoznawczych jest też kaktus. O jakim miejscu mowa? To Meksyk. I choć każdy coś o nim wie, z pewnością nikt nie poznał go tak dobrze, jak twórcy zapierającego dech dokumentu „Dziki Meksyk”.
DZIKA BOTSWANA: NOWE POKOLENIE
AFRICA’S WILD SIDE: DYNASTIES
Premiera w piątek 22 listopada o godz. 21:00
(1×60 min)

Botswana to kraj skrajności, kształtowany przez potężne siły natury. Różnorodne środowisko to gwarancja bogactwa fauny i flory. Bagniste tereny na północy w delcie Okawango, ciernista sawanna i suche lasy to miejsca, które w pełni pokazują kontrasty i mieszkańców tego niezwykłego kraju.
ZADZIWIAJĄCA PRZYRODA
STRANGER THAN NATURE: UNHINGED
Premiery w środy od 27 listopada o godz. 21:00 
(8×60 min)
Natura potrafi zaskakiwać bardziej niż najbardziej szalone wytwory wyobraźni reżyserów filmów sci-fi. W serii „Zadziwiająca przyroda” ludzie, którzy byli uczestnikami nietypowych wydarzeń z udziałem natury opowiedzą swoje historie. Przyszykujcie się na sporą dawkę opowieści, od których robi się gęsia skórka. Począwszy od eksplodujących ropuch w Niemczech, czerwonego deszczu z indyjskiego nieba i inwazji myszy w Australii, po psy skaczące z mostu w Szkocji i antylopy gnu tratujące się w Afryce. W programie wystąpią także naukowcy, którzy postarają się wyjaśnić, dlaczego dochodzi do takich zjawisk.
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest