Mieszkańcy górnośląskich  miast idźcie na wybory – RAŚ

Mieszkańcy górnośląskich  miast idźcie na wybory – RAŚ

3 października 2019 Wyłączono przez redakcja

Autonomia, decentralizacja , samorządność. Już od prawie trzydziestu lat Ruch Autonomii Śląska próbuje przekazać mieszkańcom regionu zalety płynące z wymienionych rozwiązań. Czy kiedykolwiek my, mieszkańcy Górnego Śląska, dowiedzieliśmy się, jakie wpływy do budżetu Państwa generuje nasze województwo i jaki procent wraca do naszego samorządu? Taka informacja mogłaby niejednego zaskoczyć.

Na początku XX wieku Górny Śląsk należał do najnowocześniejszych i najbogatszych regionów Europy. Wystarczy dzisiaj spojrzeć na pocztówki z naszych miast, piękne kamienice, czyste ulice, ale też i ciężką pracę ludzi, którzy to bogactwo budowali. Co mamy dzisiaj ? Kolejne informacje medialne, że górnośląskie miasta znajdują się w ogonie najbiedniejszych miast Polski. Do tego dochodzi zdewastowane środowisko i  fatalny stan służby zdrowia. Czy po prawie 100 latach z bogaczy staliśmy się biedakami?

Spójrzcie na miasteczka pod Lublinem czy Rzeszowem, które kwitną. Co pozostało z niegdysiejszej świetności naszego regionu? Nawet nie wspomnienie. Dziś warto się zastanowić, dlaczego tak się stało i czy zawsze pracowaliśmy na bogactwo innych regionów Polski. Otóż nie. Autonomiczne Województwo Śląskie kwitło. Tangenta (przepływ środków przedstawia grafika) regulowała procent środków idących do Warszawy i koniec! Zasady były jasno określone. Dlaczego obecnie rządzący nagle przypomnieli sobie o naszym regionie? Pan Mateusz „od miski ryżu” wjeżdża na białym koniu i obiecuje miliardy, pod warunkiem, że zagłosujemy na niego. Tylko pytanie, skąd on weźmie te miliardy? Czy to przypadkiem nie jest tak, że my wpierw mu je w postaci podatków oddamy, a on z łaską powie: oddam wam Wasze, ale głosujcie na mnie.

Sytuacja taka nie miała by miejsca gdybyśmy to MY decydowali na co wydajemy nasze pieniądz przecież to MY najlepiej wiemy co jest do zrobienia bo MY tutaj żyjemy MY jesteśmy związani z tą ziemią i tutaj chcemy wychowywać nasze dzieci. Powiedzmy sobie prawdę co człowiek nawet najbardziej nam przychylny może wiedzieć o naszym życiu i o naszych problemach kiedy siedzi za biurkiem w Warszawie ? Pewnie tyle co my wiemy o jego gustach kulinarnych. Samorządność to podstawa rozwoju przykłady w Europie czy za oceanem wyraźnie wskazują na decentralizację. Tyle tylko czy ktoś tam w centrali tak łatwo pozbędzie się kury znoszącej złote jajka? Może faktycznie obecna opozycja doszła do wniosku ( dlaczego tak późno ) że władzą trzeba się dzielić i podstawą do rozwoju Państwa jest rozwój samorządności !!!

Niech Polska się rozwija niech rośnie w siłę, niech miasteczka pod Rzeszowem czy Lublinem pięknieją niech to się wszystko dzieje pracą ludzi tam mieszkających a nie kosztem kolonii górnośląskiej ,która wyeksploatowana, zdegradowana zanieczyszczona ledwo zipie.

Moja prośba szanowni mieszkańcy górnośląskich  miast idźcie na wybory i głosujcie na ludzi stąd na ludzi , którzy widzą potrzebę zmian. PiS nie jest partią nam Ślązakom przychylną niejednokrotnie dali tego dowód i nie łudźcie  się , że obiecywane miliardy do nas spłyną. Będziemy mieli tyle ile sami wypracujemy pamiętajcie Państwo nikt nigdy nikomu  niczego nie daje za darmo.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest