Przedstawiciele Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej z wizytą na Stadionie Śląskim

Przedstawiciele Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej z wizytą na Stadionie Śląskim

27 października 2019 Wyłączono przez redakcja

Od 21 do 23 października trwała wizyta przedstawicieli Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej w województwie śląskim w celu ocenienia infrastruktury i możliwości organizacyjnych regionu, jako kandydata do przeprowadzenia mistrzostw Europy w lekkoatletyce w 2024 roku. Jednym z kluczowych elementów całości była wizyta na Stadionie Śląskim.

Stadion Śląski jest największym stadionem lekkoatletycznym w Polsce, obiektem wyjątkowym i sprawdzonym w organizacji imprez lekkoatletycznych. Na naszych gościach stadion, a także przestrzeń Parku Śląskiego zrobiły ogromne wrażenie, które, jestem pewien, pozostanie z nimi na długo – mówił po wizycie prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera.

Drugi dzień wizyty poświęcony był przede wszystkim na zobaczenie Stadionu Śląskiego, jego infrastruktury, obiektów treningowych oraz zaproponowanych w dokumentach aplikacyjnych przestrzeni dla uczestników imprezy, dziennikarzy, gości, obsługi technicznej, a także rozwiązań  komunikacyjnych na stadionie i wokół niego.

– Dla nas najważniejsze informacje są takie, że przedstawiciele delegacji EA ocenili złożone przez nas dokumenty, jako kompletne i bardzo dobrze przygotowane. To utrzymuje nas w przekonaniu, że cały czas liczymy się w grze o największą w Europie imprezę lekkoatletyczną – dodał prezes Stadionu Śląskiego.

Siedmioro przedstawicieli European Athletics przez trzy dni, oprócz Stadionu Śląskiego, zobaczyło  m.in. wskazane w aplikacji obiekty treningowe – stadiony lekkoatletyczne w Rudzie Śląskiej oraz w Chorzowie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, a także zapoznali się z bazą noclegową regionu.

– Jesteśmy konsekwentni w przygotowywaniu wydarzeń umacniających markę Stadionu Śląskiego jako miejsca na którym mogą odbywać się najważniejsze wydarzenia sportowe. Doskonałym przykładem jest przyznanie nam organizacji Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Sztafet w 2021 roku. Narodowy Stadion Lekkoatletyczny to już gotowa formuła dla tego obiektu i pokazujemy, że nasza strategia przynosi sukcesy, a ten obiekt żyje wydarzeniami z różnych sfer życia, np. Memoriał Kamili Skolimowskiej to jedna z najważniejszych imprez sportowych roku – podkreślił marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

Zaprezentowany w grudniu 2018 roku projekt Katowice Silesia (pierwotnie #Silesia2024), w ramach którego Województwo Śląskie, miasto Katowice, a także Stadion Śląski oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki mają zostać organizatorami mistrzostw Europy w lekkoatletyce w 2024 roku ciągle ma szanse na realizację.

Jeszcze w grudniu br. z trzech kandydatur: Rzymu, Mińska i kandydatury Katowice Silesia odpadnie jedna, a wybór gospodarza ME w 2024 nastąpi na początku maja 2020 r. Decyzje podejmie Prezydium Rady European Athletics.

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest