Sesja ZUS podczas 9 Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Sesja ZUS podczas 9 Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

14 października 2019 Wyłączono przez redakcja

16-18.10.2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 9 edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W pierwszym dniu również Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie miał swoją sesję, zapraszamy do udziału w niej przedsiębiorców, samorządowców, czy ludzi nauki.

Sesja ZUS nt. „Kierunki rozwoju rynku pracy w erze robotyzacji i automatyzacji” odbędzie się w pierwszym dniu Kongresu j. 16.10.2019 r. od 13:30 do 15:00, sala nr 8, MCK Katowice. Służy ona wymianie poglądów, pozyskaniu wiedzy i zapoznaniu się z najnowszymi trendami w zakresie automatyzacji i robotyzacji rynku pracy. Czy robotyzacja jest szansą, czy zagrożeniem? Czy powinniśmy się obawiać robotyzacji? Z czym może być związana utrata kontroli nad pracą robotów? Jakie ryzyka nas czekają w związku z automatyzacją i czy powinny się one znaleźć w obszarze ubezpieczeń społecznych? Na te i inne tematy rozmawiać będą:

Maciej Kaszyca – dyrektor AKE Robotics,

Beata Bieniek-Wiera – adwokat, wspólnik Żyglicka i Wspólnicy

Jarosław Zając – prezes  zarządu Flytronic S.A.

Moderatorem dyskusji będzie dr Paweł Wojciechowski – główny ekonomista Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jednocześnie podczas wszystkich dni Kongresu tj. 16-18 października br. dla osób odwiedzających wydarzenie, dostępne będzie stoisko informacyjne ZUS Oddział w Chorzowie. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które chcą pozyskać informacje w zakresie:

  • prowadzenia działalności,
  • preferencyjnych składkach,
  • małej działalności gospodarczej i ryzykach z nią związanych,

do skorzystania z wiedzy naszych ekspertów. Będzie można również założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS, czy dowiedzieć się więcej o nowej usłudze na PUE ZUS. Płatnicy składek, którzy posiadają konto na PUE ZUS, mogą samodzielnie utworzyć elektroniczny dokument z danymi z ZUS i przekazać takie potwierdzenie instytucji, która tego oczekuje (na przykład bankowi) – przypomina Izabela Jakubek koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji.

Zachęcamy wszystkie zainteresowanie osoby do uczestnictwa w dyskusji oraz do odwiedzenia stoiska ZUS podczas 9 Europejskiego Kongresu MŚP w Katowicach.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest