Warsztaty „Kierowca 60 plus – 40 lat minęło, doświadczenie a rutyna” na Stadionie Śląskim

Warsztaty „Kierowca 60 plus – 40 lat minęło, doświadczenie a rutyna” na Stadionie Śląskim

9 października 2019 Wyłączone przez redakcja

Już w najbliższy piątek, 11 października, o godzinie 10:00 na Stadionie Śląskim odbędą się warsztaty „Kierowca 60 PLUS – 40 lat minęło, doświadczenie a rutyna …” organizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach i Komendę Miejską Policji w Chorzowie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Warsztaty będą okazją do wysłuchania wykładów nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeznaczonych dla kierowców, którzy ukończyli 60. rok życia. Przypomniane zostaną również obowiązujące przepisy w tym zakresie, a także ich zastosowanie na przykładzie wybranych skrzyżowań w Aglomeracji Śląskiej.

Obecny na spotkaniu psycholog transportu wyjaśni, w jaki sposób zmiany biologiczne
i mentalne zachodzące w organizmie człowieka mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów. Organizatorzy przygotowali także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na placu manewrowym. Będzie można zobaczyć również reakcje pojazdu w sytuacjach poślizgu i dachowania.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zgłoszenia grup zorganizowanych prosimy przesyłać na adres
e-mail: marzena.szwed@ka.policja.gov.pl.

Do współorganizacji tego projektu zaproszeni zostali przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, Straży Miejskiej w Chorzowie, Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Chorzowie, Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie oraz Stadionu Śląskiego.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Jakuba Chełstowskiego.

Stadion Śląski Sp. z o.o./materiały Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest