Nextbike odzyskuje skradzione i porzucone rowery

Nextbike odzyskuje skradzione i porzucone rowery

19 listopada 2019 Wyłączono przez redakcja

Po pięciu miesiącach od momentu uruchomienia akcji „Zgłoś rower” pracownicy Nextbike Polska dzięki otrzymanym od mieszkańców informacjom odnaleźli ponad 330 porzuconych i skradzionych rowerów. Dodatkowo specjalne patrole interwencyjne uratowały kolejnych 400 jednośladów.

W czerwcu 2019 roku Nextbike Polska uruchomił aplikację webową www.zglosrower.pl. W czasie wakacji zaczęły pracę, na razie tylko w Warszawie, specjalne patrole interwencyjne, których zadaniem jest m.in. sukcesywne przeciwdziałanie wandalizmom. Powyższe działania przekładają się na stopniową eliminację nadużyć w korzystaniu z rowerów miejskich.

Skuteczni mieszkańcy i patrole

Pomoc i wsparcie ze strony mieszkańców są dla nas bardzo ważne. Rowery miejskie to nasze wspólne dobro. Dziękujemy tym, którzy nam pomagają o nie dbać. Zachęcamy każdego, kto zobaczy porzucony, uszkodzony rower do zgłaszania nam tego — powiedział Łukasz Dubieniecki dyrektor ds. Operacji i Utrzymania w Nextbike Polska. Dodał, że coraz więcej sukcesów mają także patrole interwencyjne Nextbike, które odzyskały niemal 400 rowerów. — Podczas prowadzonych działań zatrzymaliśmy na gorącym uczynku 72 osoby. Na 8 z nich nałożono mandaty, z czego najwyższy wyniósł 1000 zł. Pozostałymi sprawami wciąż zajmuje się policja. Część trafiła do sądu. Tylko 5 zostało umorzonych — podkreśla Łukasz Dubieniecki.

Od początku czerwca zostało założonych 10 832 blokad kont użytkowników systemu Veturilo
w związku z nieprzestrzeganiem przez nich zapisów obowiązującego regulaminu. Niektórzy użytkownicy mają założone długotrwałe blokady kont.


Jak zgłosić rower?

Bezpieczeństwo publicznych rowerów miejskich to priorytet samych samorządów oraz największego w Polsce operatora systemów rowerów miejskich – firmy Nextbike Polska. Aplikacja webowa „Zgłoś rower” to proste i szybkie informowanie Nextbike o znalezieniu porzuconego roweru. Jest dostępna pod adresem www.zglosrower.pl.

Osoba zgłaszająca decyduje czy chce pozostać anonimowa czy też pozostawi kontakt do siebie. Ci co wybiorą drugi wariant i zostawią swój numer telefonu, ich konto, po odebraniu roweru, zostanie doładowane kwotą 5 zł.  Dodatkowo nie jest konieczne podawanie adresu, gdzie znajduje się rower. Wystarczy skorzystać z opcji „Moja lokalizacja”, która automatycznie zapisze współrzędne porzuconego roweru.

Oficjalny materiał zdjęciowy i graficzny do wykorzystania w ramach publikacji:https://www.flickr.com/photos/nextbikepolska/albums/72157711830400036

Więcej informacji:
Zespół Komunikacji Nextbike Polska S.A.
+ 48 696 003 711
media@nextbike.pl

***

Nextbike Polska

jest liderem w dostarczaniu i prowadzeniu samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Działa w Polsce od 2011 r. i w Finlandii od 2018 r. Oferuje kompleksowe rozwiązania uzupełnienia tradycyjnych środków komunikacji publicznej na pierwszych i ostatnich kilometrach podróży. Nextbike Polska współpracuje z samorządami i partnerami biznesowymi tworząc i rozbudowując największe i najpopularniejsze systemy rowerowe w Polsce. Do rowerów Nextbike
w kilkudziesięciu miastach w Polsce dostęp ma już ponad 8 milionów osób. Rowery Nextbike można wypożyczać
24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, płacąc za wypożyczenie według lokalnych taryf. Pierwsze systemy Nextbike Polska uruchomił we Wrocławiu. Nextbike Polska obsługuje 45 systemów
w całym kraju w 58 miastach i gminach. Jest też operatorem systemów w fińskich miastach: Turku i Oulu. Nextbike Polska S.A. od sierpnia 2017 roku jest spółką notowaną na rynku NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest