Grudzień na kanale National Geographic Wild w Graficom

11 grudnia 2019 Wyłączono przez redakcja

Grudzień na kanale National Geographic Wild będzie naprawdę mroźny. Zwiedzimy świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zimowych krajobrazów oraz zwierząt, które walczą o przetrwanie w trudnych warunkach. W sieci Graficom na platformie Jambox TV Zajrzymy do „Królestwa białego wilka” czyli na Arktykę. Żyjąca tu sfora wilków polarnych nie boi się człowieka, bo… nigdy wcześniej go nie widziała. Będziemy też oglądać z lotu ptaka „Dziką północ Europy”, a także „Dziką Alaskę”. A żeby nie dać się za bardzo zmrozić, dla równowagi zobaczymy, co słychać u „Kowboja z australijskiego buszu”, który powraca z czwartą serią programu poświęconego ratowaniu krokodyli-gigantów.

KRÓLESTWO BIAŁEGO WILKA

KINGDOM OF THE WHITE WOLF
Premiery w soboty od 7 grudnia o godz. 16:00
(3×60 min)
Ludzie kochają wilki lub ich nienawidzą. Biolog i fotograf National Geographic Ronan Donovan postanowił zanurzyć się w ich świecie i przez trzy miesiące mieszkać z nimi w Arktyce. Wilki żyjące w tej dziewiczej krainie nie znają ludzi, dlatego zupełnie się ich nie boją.  Donovan miał więc okazję podejść do nich najbliżej, jak się da, podejrzeć ich zwyczaje i nagrać te piękne drapieżniki w najbardziej naturalnym dla nich środowisku. Jak wyjaśnia Donovan, wilki polarne nie bały się do niego podchodzić, były ciekawe, czasem nawet za bardzo – jedna z wilczyc ukradła bowiem jego aparat. Fotograf towarzyszył im na polowaniach, jeździł za nimi po całym ich terytorium, ale też starał się nie ingerować w ich życie, by zachowania wilków pozostawały naturalne. Efektem jest film ukazujący wspaniały świat wilczej watahy, których na świecie żyje już coraz mniej.

CYKL PROGRAMÓW Z ZIMĄ W TLE

WILD WINTER (STUNT)
Emisje w niedziele od 8 grudnia o godz. 16:00
(3×60 min)
Zima jest porą roku tak samo piękną, jak trudną i okrutną. W grudniowe niedziele kanał National Geographic Wild pokaże mroźne krajobrazy z różnych części świata i sprawdzi, jakie niebezpieczeństwa czekają w tej urzekającej, zimowej aurze. W filmach, których wspólną cechą są niesamowite zdjęcia, zobaczymy, jak o przetrwanie walczą zwierzęta żyjące w krainach wiecznego śniegu oraz te, dla których zima stanowi tylko niewielką część roku.

POZOSTAŁE PREMIERY GRUDNIA:

DZIKA PÓŁNOC EUROPY- KOMPILACJE

WILD NORDIC: WINTER COMPILATIONS
Emisja we wtorek 3 i 10 grudnia o godz. 21:00
(2×60 min)
Świat z perspektywy wikińskich bogów – odkrywamy słynne bezkresne krainy Norwegii, Finlandii i Szwecji ukazane z lotu ptaka. Poza wysoko rozwiniętymi miastami na wybrzeżach, kraje te są niedostępne i nieprzyjazne człowiekowi, dzięki czemu w spokoju żyją tam gatunki, które w innych częściach kontynentu musiały ustąpić pola ludziom. I właśnie tam, zabierze widzów National Geographic Wild.

KOWBOJ Z AUSTRALIJSKIEGO BUSZU

MONSTER CROC WRANGLER 4
Premiery w czwartki od 5 grudnia o godz. 21:00
(8×30 min)
Bohaterowie filmów przygodowych zazwyczaj z nimi walczą. Tymczasem prawdziwi herosi robią wszystko, by chronić wiekowe i bardzo wyrośnięte krokodyle słonowodne. W czwartym sezonie „Kowboja z australijskiego buszu” Matt Wright i jego koledzy Jono i Wilo złapią co najmniej jednego krokodyla-giganta, by zapewnić mu nowe, bezpieczne schronienie.

DZIKA ALASKA: ARKTYCZNE LATO

WILD ALASKA: ARCTIC SUMMER
Emisja we wtorek 17 grudnia o godz. 21:00
(1×60 min)
Urwiste wybrzeże największego stanu USA jest siedliskiem dla wielu niezwykłych i coraz rzadziej spotykanych zwierząt, takich jak: karibu, wilki, niedźwiedzie i humbaki. Na malowniczej Alasce skończyła się zima i zwierzaki cieszą się coraz dłuższym dniem.
autor: Beata Krowicka źródło National Geographic
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest