Jak nie mieć kaca? Pamiętaj o tych zasadach w trakcie imprezy

Jak nie mieć kaca? Pamiętaj o tych zasadach w trakcie imprezy

30 grudnia 2019 Wyłączono przez redakcja

Już niebawem szampańska zabawa. Po imprezie czasem może być za późno, żeby ratować swoje samopoczucie. Lepiej pomyśleć o tym zawczasu. Poznaj triki, które sprawią, że rano, po kilku głębszych, będziesz czuła się jak nowo narodzona.

Kaca odczuwamy przede wszystkim z powodu spożycia trunków, które nie są czystym alkoholem etylowym rozcieńczonym wodą. Co ciekawe, im szlachetniejszy napitek, tym więcej zawiera innych substancji niż alkohol etylowy. W trakcie wieloletniego przechowywania występujące w nim związki chemiczne reagują ze sobą, tworząc nowe.

Jak nie mieć kaca?

Na imprezie najlepiej wybierać wysokogatunkowe, starannie przedestylowane czyste wódki. Trzeba też pamiętać, żeby często sięgać po szklankę z wodą. Dzięki niej alkohol ulegnie rozcieńczeniu, a krew będzie rzadsza, co ułatwia krążenie. Stężenie alkoholu we krwi jest mniejsze i trudniej się upić, a więc też skutki nadużycia trunków są mniejsze. Najlepiej też pić powoli.

Wybieraj alkohole z mniejszą zawartością kongenerów. To związki chemiczne będące produktem ubocznym procesu fermentacji. Zasada jest taka, że im ciemniejszy alkohol, tym więcej kongenerów, a tym samym… tym większy kac.

Bardzo ważne jest też, jeśli chcemy czuć się dobrze następnego dnia, żeby nie mieszać różnych rodzajów alkoholi i trzymać się zasady: „Od najsłabszego do najmocniejszego”. Przed imprezą zjedz sycący, tłusty posiłek, np. burgera albo gulasz. Nie zapominaj też o przekąskach w trakcie zabawy.

źródło wp.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest