Jak pięknie i tanio przystroić mieszkanie na Święta?

Jak pięknie i tanio przystroić mieszkanie na Święta?

21 grudnia 2019 Wyłączono przez redakcja

Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas w roku, gdy mimo chłodów za oknem, mieszkanie łatwo można przeobrazić w ciepłą, przytulną przestrzeń. Istnieją dwa główne nurty, które dominują w dekoracjach domu i wnętrz na Boże Narodzenie: nowoczesne i tradycyjne. Jak pięknie i tanio przystroić mieszkanie na Święta? 

Jak pięknie i tanio przystroić mieszkanie na Święta? Święta Bożego Narodzenia niezmiennie kojarzą się z tradycyjnymi barwami czerwieni, zieleni czy złota. Wprowadzenie do naszych domów elementów dekoracyjnych w tych kolorach to standardowy sposób na ozdobienie mieszkania. Od kilku sezonów pojawił się nowy trend, który z pewnością spodoba się wszystkim tym, którzy maja ochotę na Święta w nowoczesnym stylu.

Dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań przychodzi styl skandynawski, który szturmem zdobył cały rynek wyposażenia wnętrz. Silnie czerpiący z natury, pełen bieli, szarości, zieleni to propozycja dla fanów nieco bardziej neutralnych pomieszczeń. Dekoracje oszczędne w kolory i błyskotki idealnie sprawdzą się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Doskonale w ten trend wpisuje się także subtelne i nowoczesne połączenie bieli lub czerni i złota. Oczywiście sekret tkwi nie tylko w kolorach, chodzi tutaj także o szczególny dobór materiałów – znowu nieskomplikowanych, takich jak drewno, szkło, metal, papier i naturalne tkaniny. Ozdoby wykonane z drewna, wikliny i filcu to hit ostatnich lat, który pozostaje na topie także w tym sezonie. –

Zmiany w trendach widzą także handlowcy. Wielu Polaków decyduje się w okresie przedświątecznym na zakupy w hipermarketach, dlatego sieci handlowe obserwują jak zmieniają się upodobania Polaków i w jaki sposób trendy w stylizacjach świątecznych wnętrz, pojawiające się np. w mediach społecznościowych, przekładają się na dokonywane zakupy.

  • Rośnie zainteresowanie elementami lub barwami wcześniej niekojarzącymi się ze Świętami. Częściej kupujący pytają o choinki w białym czy niebieskim kolorze, a także o eko-choinki zbudowane z nietypowych materiałów, np. drewniane, dlatego staramy się je także wprowadzać do naszej oferty. 

Dekorowanie domu na Święta Bożego Narodzenia jest pracochłonne, ale dzięki wprowadzeniu kilku pomysłów na dekoracje, mieszkanie przeniknie atmosferą Świąt.

 


Kilka wskazówek, jak w prosty i tani sposób przystroić dom na święta

  1. Zawieś na drzwiach wejściowych kilka gałązek świerku lub sosny z dodatkiem w postaci kolorowej wstążki lub postaw przy progu małą drewnianą choinkę lub sanki.
  2. Niezwykle ważnym elementem w tworzeniu nastroju jest światło. Odpowiednio dobrane lampki choinkowe, powieszone niekoniecznie tylko na świątecznym drzewku, ale także
    w oknach, balkonach czy na schodowej poręczy, to nieodzowny element wystroju domu na Boże Narodzenie.                
  3. Zadbaj o piękny zapach kojarzący się z tą porą roku : cynamon, wanilia lub sosna. Można to zrobić korzystając z wonnych olejków eterycznych bądź świec zapachowych.
  4. Małe delikatne dzwoneczki lub figurki aniołków w różnych miejscach domu sprawią, że mieszkanie zyska dyskretny i świąteczny charakter w kilka chwil. Możesz ozdobić nimi lustra i obrazy lub zawiesić na oknie.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest