Słodkie święta w Domach Dziecka w Chorzowie z Wawel i Fundacją „Wawel z Rodziną”

Słodkie święta w Domach Dziecka w Chorzowie z Wawel i Fundacją „Wawel z Rodziną”

22 grudnia 2019 Wyłączono przez redakcja

W ramach tegorocznej edycji świątecznej akcji „Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja” realizowanej przez Wawel i Fundację „Wawel z Rodziną” do 426 Domów Dziecka w całej Polsce zostało przekazanych ponad 5 ton słodyczy. Świąteczne zestawy słodkości Wawel trafiły także do placówek w województwie śląskim – w tym Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie.

 „Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja” to projekt realizowany przez Wawel i Fundację „Wawel z Rodziną”. Do tej pory, dzięki cyklicznym akcjom dla domów dziecka, organizowanym już od 11 lat, pracownicy marki Wawel w ramach wolontariatu przekazali aż 127 ton słodyczy ponad 440 placówkom opiekuńczo-wychowawczym w całej Polsce. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, przed Świętami Bożego Narodzenia, domy dziecka otrzymały od marki Wawel i Fundacji „Wawel z Rodziną” ponad 5 ton słodyczy. W pomoc najmłodszym włączyli się także znani i lubiani Influencerzy, którzy odwiedzili wybrane ośrodki i wręczyli podopiecznym słodkości.

Słodycze w grudniu trafiły do Ośrodka Wsparcia Rodziny – placówki opiekuńczo-wychowawczej w Chorzowie. Słodkie zestawy marki Wawel umiliły Święta także 53 innym ośrodkom opiekuńczo– wychowawczym na terenie województwa śląskiego, zlokalizowanym między innymi: w Żywcu, Raciborzu, Lublińcu czy Oświęcimiu.

Fundacja „Wawel z Rodziną” od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest