Kino Helios zaprasza na Walentynki

Kino Helios zaprasza na Walentynki

11 lutego 2020 Wyłączono przez redakcja
Wygoda jak na własnej kanapie, ale kinowa jakość dźwięku i obraz najwyższej jakości tylko w kinie Helios. Wyposażone w szerokie i komfortowe fotele  Kino Helios w Katowicach, ul. Kościuszki 229  zaprasza na premierę tygodnia widzów już w piątek, 14 lutego. Wygraj zaproszenie dla siebie i swojej Walentynki na portalu Echo Chorzowa. Jutro więcej informacji. NIE PRZEGAP!

Premiera tygodnia: 14.02.2020 „Zenek” – godziny zgodne z repertuarem

Scenariusz opowiada historię opartą na życiorysie Zenka Martyniuka, gwiazdy muzyki popularnej . Jest to opowieść ubarwiona zdarzeniami, które przytrafiały się w tamtym czasie muzykom disco polo, a których konsolidacja w jednym filmie pozwala barwniej nakreślić realia lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Polsce.
Oś fabuły zbudowana jest jak film paradokumentalny. W różnych momentach pojawiają się współczesne postacie bohaterów (grane przez aktorów), które wspominają i zapowiadają wydarzenia.

 

 

 

 

 

 

Kultura Dostępna 20.02.2020 o godzinie 13:00 i 18:00 z filmem „Ikar. Legenda Mietka Kosza”

ikar kino HeliosOpis filmu:
Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. W jego życiu niespodziewanie pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie.

Kino Konesera 24.02.2020 o godzinie 18:30 z filmem „Lighthouse”

Stara latarnia morska położona gdzieś na krańcu końca rozpoznawalnego świata, a w środku kamień, pustka i duchy przeszłości, które widziały i słyszały już wszystko co ludzkie. Dwóch mężczyzn, którzy mają spędzić w tym miejscu kolejne cztery żmudne tygodnie, doglądając własnej poczytalności i światła wskazującego drogę tym, którzy poszukują go na wzburzonych wodach. Pierwszy z nich ma na imię Tom i jest mężczyzną hardym i nieustępliwym, byłym człowiekiem morza, który dorobił się bolesnej kontuzji nogi. Drugi, Ephraim, jest znacznie młodszy i – przynajmniej z początku – bardziej otwarty, jednak dręczy go jakaś tajemnica, która sprawiła, że wybrał odosobnienie w latarni morskiej zamiast pracy przy wycince drzew. Gdy izolacja od świata zewnętrznego daje o sobie znać, obaj mężczyźni, każdy z nich skrzywiony przez życie na dziesiątki różnych sposobów, zostają zmuszeni, by stawić czoła swym demonom, podczas gdy otaczający ich świat rzeczywisty zaczyna tonąć w morzu surrealistycznej frustracji. Tylko pomocnego światła nigdzie nie widać.

źródło: Kino Helios Katowice

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest