Paweł Królikowski nie żyje. Zmarł w wieku 58 lat

Paweł Królikowski nie żyje. Zmarł w wieku 58 lat

27 lutego 2020 Wyłączono przez redakcja

Nie żyje Paweł Królikowski. Aktor znany z produkcji takich jak „Ranczo”, czy „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” miał zaledwie 58 lat.

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski (AKPA)

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego nad ranem. Gwiazdor od dłuższego czasu przebywał w szpitalu, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Aktor tuż przed Bożym Narodzeniem został hospitalizowany. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym i nieustannie mógł liczyć na wsparcie bliskich.

Cztery lata temu Pawłowi Królikowskiemu wycięto tętniaka mózgu, ale jeden zabieg nie wystarczył, aby całkowicie wyleczyć ulubieńca widzów. W końcu aktor zdecydował wycofać się z życia publicznego. W związku z tym postanowił odmówić udziału w kolejnych edycjach „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie zasiadał jako juror.

„Super Express” dowiedział się, że Paweł Królikowski od grudnia nie opuścił szpitala. Niestety, zmarł w czwartek nad ranem w placówce. Informację o śmierci potwierdził brat aktora, Rafał Królikowski.

Paweł Królikowski w maju skończyłby 59 lat. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Aktor zagrał w wielu filmach i serialach, a wielką sympatię widzów zdobył za sprawą serialu „Ranczo”. W ostatnim czasie gwiazdor był także prezesem Stowarzyszenia Polskich Artystów, ale rezygnował z tej roli kilka dni przed śmiercią.

źródło wp.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest