Premiera koncertu online „Franek śpiewa Grechutę”

Premiera koncertu online „Franek śpiewa Grechutę”

22 marca 2020 Wyłączono przez redakcja

#RozrywkaDoŚniadania to pomysł zespołu Teatru Rozrywki na funkcjonowanie w aktualnej sytuacji, w której znalazły się instytucje kultury. Staramy się zaskakiwać naszych widzów między innymi publikacjami spektakli online, koncertami, czy czytaniem fragmentów bajek co drugi dzień (począwszy od środy 18 marca).

 Już w najbliższą niedzielę, 22 marca o godz. 10:00 na kanale YT i Facebooku Rozrywki premiera recitalu „Franek śpiewa Grechutę” zarejestrowanego 19 marca 2020 roku przy pustej widowni, wśród ograniczonej do minimum ekipy Rozrywki.

 Efekty pod linkiem bit.ly/franekspiewagrechute już w najbliższą niedzielę 22 marca o godz. 10:00.

Recital „Franek śpiewa Grechutę”, powstał z inicjatywy młodego wokalisty i aktora. Autorem aranżacji przebojów Marka Grechuty jest Radosław Michalik. Recital pod patronatem Muzeum Polskiej Piosenki, zagościł w 2014 roku w repertuarze Teatru Rozrywki w Chorzowie i przez kilka lat podbijał serca śląskiej publiczności, zdobywając tym samym pozytywne recenzje i nominację do nagrody artystycznej Złota Maska 2015. 

W 2018 roku dwa utwory pochodzące z tego recitalu, Kamil Franczak zaprezentował podczas Grechuta Festival w Świnoujściu. Głosami jury składającego się z najbliższego otoczenia Marka Grechuty, otrzymał Grand Prix. W następnym roku dźwięki tego recitalu zabrzmiały ponownie w Świnoujściu oraz podczas jesiennej edycji Grechuta Festival w Krakowie. 

Wokal: Kamil Franczak

Gitara: Michał Karbowski

Piano: Radosław Michalik

Fanpage Teatru Rozrywki

Kanał Youtube Teatru Rozrywki

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest