Wspieramy chorzowskie szpitale – informacja o akcji

Wspieramy chorzowskie szpitale – informacja o akcji

27 marca 2020 Wyłączono przez redakcja

Lekarze, ratownicy, pielęgniarki od wielu tygodni są na pierwszej linii frontu, ryzykując zdrowie i życie, by zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. By te zmagania mogły trwać, kluczową kwestią jest zapewnienie całemu personelowi medycznemu możliwie najbezpieczniejszych warunków pracy. To wiąże się jednak z ogromnymi kosztami. Dlatego niezbędne jest wsparcie.

Personel medyczny Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie jest nieustannie narażony na kontakt z COVID-19. By zminimalizować ryzyko zarażenia konieczne są środki ochrony osobistej, takie jak maski, kombinezony, fartuchy, przyłbice ochronne czy rękawiczki jednorazowe. Większe bezpieczeństwo – również pacjentom – zagwarantować ma diagnostyka przesiewowa, realizowana w oparciu o zestaw do szybkiej diagnostyki zakażenia koronawirusem.

To immunologiczny test kasetkowy do wykrywania przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Test jest skuteczny, bezbolesny i łatwy w użyciu, a wynik otrzymuje się już po 10 minutach, podczas gdy obecnie pacjent czeka na wynik badania PCR około 36 godzin. Test ten jest jednak drogi, jedno badanie to koszt ponad 70 zł.

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie uruchomił specjalne konto, na które wszyscy chcący wesprzeć walkę z epidemią koronawirusa mogą wpłacać pieniądze. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na zakup testów oraz środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Dane niezbędne do dokonania wpłaty:

SP ZOZ Zespól Szpitali Miejskich

ING Bank Śląski

65 1050 1243 1000 0010 0009 7210

Więcej informacji na temat datków można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 32 3499 215 lub 721 806 536 lub pisząc na adres pomagamy@zsm.com.pl

Równolegle Centrum Integracji Międzypokoleniowej uruchomiło zbiórkę niezbędnego dla medyków sprzętu. Każdy, kto dysponuje:

  • maseczkami chirurgicznymi (również szytymi samodzielnie),
  • maskami z filtrem FF2 lub FFP3,
  • kombinezonami ochronnymi,
  • przyłbicami,
  • fartuchami ochronnymi,
  • rękawiczkami jednorazowymi,
  • płynami do dezynfekcji skóry dłoni,
  • chusteczkami do dezynfekcji powierzchni,
  • goglami i czepkami ochronnymi,
  • lub innymi produktami, które mogą okazać się przydatne w szpitalach i przychodniach

Osoby które chciałby przekazać je personelowi Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie proszony jest o kontakt telefoniczny z Centrum Integracji Międzypokoleniowej pod numer 695 563 067. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach w godzinach od 8 do 16. Dary będą magazynowane w siedzibie CIM przy ul. Dąbrowskiego 7, co pozwoli na ograniczenie kontaktu przekazujących z osobami zarażonymi.

Informacje na stronie -> http://www.zsm.com.pl/aktualnosci,chcesz-nam-pomoc-w-walce-z-epidemia-,6,80

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest