Andrea Bocelli zaśpiewa na żywo w pustej katedrze

Andrea Bocelli zaśpiewa na żywo w pustej katedrze

9 kwietnia 2020 Wyłączono przez redakcja

Wyjątkowy koncert odbędzie się w Niedzielę Wielkanocną i będzie transmitowany w serwisie YouTube. Słynny śpiewak wystąpi w pustej Katedrze Narodzin św. Marii w Mediolanie.

Gotycka katedra przy placu Duomo w Mediolanie to jedna z najbardziej znanych budowli nie tylko we Włoszech, ale i w całej Europie. W Wielkanoc z powodu pandemii COVID–19 nie będą mogli zebrać się w niej wierni. Odbędzie się w niej za to koncert „Music for Hope”, podczas którego zaśpiewa Andrea Bocelli. Całość będzie transmitowana w serwisie YouTube w niedzielę 12 kwietnia o 19.00.

„Wierzę w moc wspólnej modlitwy” – napisał Andrea Bocelli w oficjalnym oświadczeniu, w którym odniósł się do koncertu. „Wierzę w chrześcijańską Wielkanoc, uniwersalny symbol odrodzenia, którego wszyscy – wierzący czy nie – naprawdę teraz potrzebują. Dzięki muzyce transmitowanej na żywo połączymy miliony dłoni na całym świecie (…). Hojny, odważny i aktywny Mediolan i całe Włochy, będą wkrótce znowu wzorem renesansu, na który wszyscy czekamy. To będzie wielka radość doświadczyć tego w Duomo, w trakcie wielkanocnych uroczystości, które przywołają tajemnicę narodzin i odrodzenia” – dodał śpiewak.

Organizatorem koncertu są władze Mediolanu, a partnerami Veneranda Fabbrica del Duomo, Sugar Music, Universal Music Group i YouTube. Bocelli za swój występ nie pobiera wynagrodzenia. (PAP Life)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest